بلیط لحظه آخری چیست؟
بلیط هواپیما در یک بازه زمانی خاص برای فروش در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.  مسلماً بعد از پرواز دیگر امکان تهیه بلیط برای مسافران وجود نخواهد داشت.  البته بعد از پرواز برای شرکت هواپیمایی و ایرلاین ها هم این امکان وجود ندارد تا به تعداد مسافران خود بیافزاید.

حال اتفاقی که در این میان می‌افتد  این است که شرکت‌های هواپیمایی و ایرلاین‌ها در  آخرین ساعات قبل از پرواز،   قیمت بلیط را چند درصد کاهش می‌دهند تا مسافران بیشتر ترغیب به خرید این بلیط‌ها شده و صندلی‌های آنها خالی نماند. این نوع بلیط هواپیما اصطلاحاً بلیط هواپیما لحظه آخری نامیده می‌شود.  چارتر کننده‌ها که تعداد زیادی از صندلی‌های هواپیما را از قبل خریداری کرده‌اند،  از این ترفند برای فروش تمام صندلی‌های خود استفاده می‌کنند.

پیشنهاد ما: بلیط چارتر

ویژگی‌های بلیط لحظه آخری
بلیط هواپیما لحظه آخری مانند سایر انواع بلیط‌های هواپیما ویژگی‌ها و مشخصات خاص خود را دارد. لازم است مسافرین محترم قبل از تهیه چنین  بلیط‌های با این مشخصات آشنا شوند. در درجه اول مسافرین باید بدانند که این  بلیط‌ها معمولاً مربوط به یکی دو روز آخر قبل از پرواز هستند. پس، از یک هفته و یا ده روز قبل از پرواز نمی‌توان برای خرید بلیط هواپیما لحظه آخری اقدام کنند.

ازاین‌رو تهیه این بلیط بیشتر برای کسانی مناسب است که همیشه آماده پرواز هستند و نیازی به تکمیل مدارک خود ندارند. پس اگر هنوز مدارک خود را برای پرواز آماده نکرده‌اید و یا شرایط پرواز را ندارید به دنبال بلیط  هواپیما  لحظه آخری نباشید. بارزترین ویژگی این  بلیط‌ها در ارزان بودن قیمت آن نسبت به سایر  بلیط‌های هواپیما است.

پیشنهاد ما: بلیط چارتر

چگونه بلیط لحظه آخری تهیه کنیم؟
برای تهیه بلیط هواپیمای لحظه آخری شما می‌توانید در روزهای آخر باقیمانده قبل از هر پروازی، به حساب کاربری خود مراجعه کرده و شرایط بلیط‌های موجود را مشاهده کنید.  بلیط‌های لحظه آخری را می‌توانید بر اساس قیمت آنها را تشخیص دهید.  این  بلیط‌ها معمولاً نسبت به بلیط‌های قبلی قیمت بسیار پایین‌تری دارند.  با توجه به اینکه احتمال فروش بلیط‌های لحظه آخری بسیار زیاد است، ازاین‌رو کاربران باید در زمان‌های مناسب اقدام به مراجعه به سایت و تهیه این بلیط‌ها نمایند.

پیشنهاد ما: بلیط چارتر

آیا این بلیط همیشه در دسترس است؟

یکی دیگر از نکات مهمی که باید حتماً درباره بلیط‌های لحظه آخری یادآور شویم،   درباره زمان‌هایی است که چنین بلیط‌های در اختیار مسافران قرار می‌گیرد.  مسافرین محترم باید در نظر داشته باشند که تهیه چنین  بلیط‌هایی همیشه و برای همه پروازها امکان‌پذیر نیست.  در درجه اول وقتی صندلی‌های یک پرواز پر شده باشد دیگر بلیط‌های لحظه آخری برای آن تعریف نشده و معنی نخواهد داشت.

پیشنهاد ما: بلیط چارتر

ازاین‌رو به‌راحتی می‌توان متوجه شد که پرواز‌هایی که طرفداران زیادی دارند و  مسیرهای هوایی که از استقبال بسیار زیادی برخوردار هستند، معمولاً کمتر صندلی خالی داشته ازاین‌رو بلیط‌های لحظه آخری برای آنها کمتر تعریف می‌شود.  با این اوصاف اگر شما مسافر یکی از مسیرهای پرتردد و محبوب هستید، خیلی شانس استفاده از چنین قا بلیط‌هایی را نخواهید داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید