ویزای توریستی اروپا یا همان ویزای شینگن، نوعی ویزای کوتاه مدت است. افرادی که دارای این ویزا هستند، می‌توانند بدون نیاز به پاسپورت در 26 کشور اروپایی تردد کنند. در واقع اغلب کشورهای اروپایی عضو شینگن هستند و اشخاصی که این ویزا را دارند، می‌توانند به مدت 90 روز در تمامی کشورهای این منطقه یا فقط یک کشور، اقامت داشته باشند.

ویزای شینگن انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

ویزای یکبار ورود یا Single-entry Visa: افراد دارای این ویزا، تنها یکبار اجازه ورود به منطقه شینگن را دارند. چنانچه از این منطقه خارج شوند دیگر نمی‌توانند وارد شوند. در صورت خروج حتی اگر مدت تعیین شده تمام نشده باشد نیز، اجازه ورود نخواهند داشت.

ویزای دو بار ورود یا Double-entry Visa: با این ویزا افراد می‌توانند، دو بار به منطقه شینگن وارد شوند. یعنی در صورت خروج می‌توانند بار دیگر نیز وارد شوند. البته مجموع اقامت در منطقه برای هر دو بار همان 90 روز است و تغییری نمی‌کند.

ویزای چند بار ورود یا Multiple-entry Visa: افرادی که قصد دارند به دفعات متعدد به منطقه شینگن رفت‌و‌آمد داشته باشند، لازم است که این ویزا را تهیه کنند. این افراد می‌توانند چندین بار و در هر سری، 90 روز در این منطقه اقامت کنند. این ویزا در انواع مختلف یک‌ساله، سه ساله و پنج ساله ارائه می‌شود.

اگر قصد اخذ ویزای شینگن را دارید بهتر است قبل ازهر اقدامی با افراد متخصص مشورت کنید. کارشناسان موسسه مهاجرتی با داشتن تجربه و تخصص کافی در این زمینه راهنمای شما هستند. آلمان، ایتالیا، اسپانیا، یونان، فرانسه و پرتغال از جمله کشورهای عضو شینگن هستند که در ادامه درباره ویزای توریستی هر کدام از این کشورها صحبت خواهیم کرد.

ویزای توریستی آلمان

اخذ ویزای توریستی آلمان در مقایسه با سایر کشورها سخت‌تر است. تمکن مالی متقاضی و گردش حساب یکی از مهم‌ترین معیارهای موافقت با درخواست ویزای این کشور است. شرایط اخذ ویزای توریستی آلمان به شرح زیر است:

تمکن مالی

تمکن مالی برای متقاضی ویزای آلمان حدود 200 میلیون تومان است. بنابراین چنانچه تمکن مالی فردی از این مقدار کمتر باشد، بدیهی است که با درخواست صدور ویزای او موافقت نشده و رد می شود.

گردش حساب

همانطور که می‌‌دانید منظوراز گردش حساب، تعداد تراکنش‌های بانکی است و مبالغ تراکنش‌ها اهمیتی ندارد. چنانچه گردش حساب کم باشد یا با تمکن مالی تطابقی نداشته باشد، درخواست ویزای متقاضی ریجکت خواهد شد.

دعوت‌نامه

دعوت‌نامه می‌تواند از طرف اعضای خانواده، یک شرکت یا نمایشگاه باشد. در این دعوت‌نامه لازم است که مشخصات متقاضی به‌طور کامل درج شود. همچنین مدت زمان و محل اقامت نیز باید مشخص شود.

تاریخچه سفری

در واقع ارائه تاریخچه سفری برای ویزای آلمان ضروری نیست؛ اما در صورتی که ویزای شینگن یا هر ویزای معتبر دیگری داشته باشید، درصد موافقت با ویزای توریستی آلمان برای شما بیشتر است.

ویزای توریستی آلمان | مدارک، هزینه ها، مراحل و شرایط اخذ

ویزای توریستی ایتالیا

دریافت ویزای توریستی ایتالیا چندان کار سختی نیست. کافیست تمکن مالی 250 تا 300 میلیون تومانی داشته باشید. در واقع در صورتی که تمکن مالی و گردش حساب زیاد داشته باشید می‌توانید به‌راحتی ویزا ایتالیا را دریافت کنید. البته هیچ تضمینی برای اخذ ویزای ایتالیا وجود ندارد و درواقع افسران ویزای ایتالیا تصمیم‌گیرندۀ نهایی هستند. ویزای ایتالیا نیز مانند هر ویزای دیگری انواع مختلفی دارد. ویزای توریستی، ویزای سرمایه‌گذاری و ویزای تحصیلی انواع آن هستند. با دریافت ویزای توریستی ایتالیا می‌توانید به‌مدت 90 روز در این کشور تردد داشته باشید. همچنین مدت اعتبار ویزای توریستی ایتالیا 6 ماه است.

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا یکی از راحت‌ترین ویزاهای اروپا به‌شمار می‌رود. در ادامه مهم‌ترین شرایط دریافت ویزای اسپانیا را برمی‌شمریم:

یک) مشخص کردن زمان رفت و برگشت

دو) ممنوع الخروج نبودن و نداشتن هیچ‌گونه محدودیت و ممنوعیت مهاجرتی

سه) تعیین محل اقامت در زمان حضور در این کشور

چهار) داشتن تکفل مالی به‌منظور تأمین هزینه‌ها در مدت زمان حضور در اسپانیا

در واقع باتوجه به شرایط ساده ویزای ایتالیا احتمال موافقت با ویزای این کشور ساده است. اما در شرایطی نیز ممکن است به‌دلیل نقص در مدارک، درخواست صدور ویزا رد شود. بهتر است قبل از اقدام با مشاوران و افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید. موسسه مهاجرتی  با داشتن کادری مجرب راهنمای آمادگی هر گونه مشاوره و خدمت‌رسانی به شما هستند.

ویزای توریستی یونان

دریافت ویزای توریستی یونان نیز مانند ویزای سایر کشورها است. پر کردن فرم درخواست، ارسال مدارک، انگشت‌نگاری و مصاحبه از جمله مراحل آن است. اما در شرایطی نیز ممکن است با درخواست ویزای یونان موافقت نشوند. شرایطی مانند:

اطمینان نداشتن به بازگشت فرد متقاضی به کشور خود

نداشتن تمکن مالی برای پرداخت هزینه سفر و اقامت در یونان

داشتن مدارک جعلی و نامعتبر

تعیین نکردن هدف سفر

نداشتن بیمه‌نامه مسافرتی معتبر

چگونه ویزای توریستی یونان بگیریم؟

ویزای توریستی فرانسه

ویزای توریستی فرانسه در واقع سخت‌ترین شرایط را برای ایرانیان دارد. در صورتی که فرد ویزای شینگن نداشته باشد، ویزای فرانسه نیز به او تعلق نمی‌گیرد. سفارت فرانسه درخواست ویزا را برای افرادی که تازه قصد دریافت ویزای شینگن دارند، رد می‌کند. همچنین اگر قصد مسافرت خانوادگی به فرانسه را دارید، ضروری است که تمامی افراد خانواده (و نه فقط سرپرست) ویزای شینگن داشته باشند. همچنین اگر قصد دارید ویزای مولتی فرانسه بگیرید، لازم است از تاریخ آخرین ویزای شینگن حداکثر یک‌سال گذشته باشد.

تمکن مالی بیش از 200 میلیون تومان برای هر فرد متقاضی ویزای فرانسه شرط بعدی برای موافقت با این ویزا است. همچنین داشتن گردش حساب بالا در 6 ماه اخیر اهمیت بیشتری در دریافت ویزا فرانسه دارد.

ویزای توریستی پرتغال

با داشتن دعوت‌نامه معتبر، درصد موافقت با اخذ ویزای توریستی پرتغال بیشتر است. گردش حساب در 3 ماه اخیر و تمکن مالی از دیگر شرایط اخذ این ویزا است. لازم به ذکر استف اگر ویزای پرتغال به هر دلیلی رد شود، رفع ریجکت وجود ندارد و متقاضی بعد از گذشت 6 ماه مجاز به ارائه درخواست مجدد است. البته امکان اعتراض به رد شدن درخواست وجود دارد و می‌توان به آدرس ایمیل درج شده در پائین برگه ریجکتی اعتراض را ارسال کرد.

شانس بیشتر برای دریافت ویزای توریستی اروپا

برای جلوگیری از ریجکت شدن و محدودیت‌های آن، بهتر است برای گرفتن ویزای شینگن از خدمات مشاوره افراد متبحر و باتجربه در زمینه دریافت ویزا کمک بگیرید. مؤسسه مهاجرتی و حقوقی پارسیس یکی از باتجربه‌ترین و معتبرترین موسساتی است که می‌تواند شانس شما را در اخذ ویزای توریستی اروپا افزایش دهد. زیرا در این موسسه، متخصصان کاربلد و باتجربه با چندین پرونده موفق دریافت ویزا به شما مشاوره می‌دهند و خیالتان بابت هزینه‌ای که صرف می‌کنید، راحت خواهد بود.

منبع:باحالمگ

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید