دانستن معیار هزینه تبلیغات به شما کمک می کند تا نتایج کمپین خود را ارزیابی کرده و بالقوه بازگشت سرمایه برای اجرای تبلیغات را درک کنید .این راهنما به شما کمک می‌کند بهترین راه‌های مدیریت تبلیغات خود را با هزینه‌های کم بیاموزید.

۱.مخاطب خاصی را هدف قرار دهید

تبلیغ‌کنندگان باید در هنگام تعیین مشتریان، معیارهایی را تا حد امکان دقیق تعیین کنند. با اصلاح مخاطبان خود، می توانید رقابت با مخاطبان خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهید، مانند هر برند دیگری که با آن تبلیغ می کنید. چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که شما در یک جنگ مزایده با صدها برند دیگر هستید، بنابراین فقط برای کسانی که واقعاً می خواهید به آنها دسترسی پیدا کنید، پیشنهاد دهید. این بدان معناست که بازاریابان احتمال درگیری مخاطبان هدف خاص شما را با محتوای تبلیغاتی خود افزایش می دهند. شما باید دقیقاً تبلیغات خود را طوری تنظیم کنید که برای یک منطقه جمعیتی، جغرافیایی و مجموعه ای از افراد علاقه مند خاص جذاب باشد. این بهترین فرصت را برای ایجاد کشش کلیک به کلیک فراهم می کند.

۲. به دنبال همپوشانی مخاطب باشید

آژانس های بازاریابی دیجیتال از ابزار همپوشانی مخاطبان فیس بوک استفاده می کنند تا ببینند آیا مشتریانشان همپوشانی قابل توجهی دارند یا خیر. و اگر همپوشانی وجود داشته باشد، آنهایی را انتخاب می‌کنند که مرتبط‌تر با اهداف بازاریابی خود هستند. اگر تکراری وجود داشته باشد، آنها می توانند به طور متقابل مشتریان خود را حذف کنند تا به تنهایی از مناقصه اجتناب کنند.

۳. از محتوای ویدیویی بهره ببرید

بهترین راه برای کاهش هزینه های تبلیغات در فیس بوک استفاده از ویدیوها از هر جایی است. فرض کنید برای یک کلیک متوسط ​​۰.۱۵ دلار در یک کمپین ویدیویی ۰.۵۰ دلار پرداخت می کنید و CPC از یک تبلیغ تصویری ۲ دلاری یا بیشتر برای همان مشتری بالقوه استفاده می کند. فیس بوک برای محتوای ویدیویی تبلیغات شما ارزش قائل است زیرا معمولاً سهم بیشتری از ویدیوی شما به جا می گذارد و CPC شما را ارزان تر می کند.

همچنین بخوانید: مشتری باارزش چیست؟ [+5 راه برای شناسایی آنها]

ابزارهای اختصاصی خارج از پلتفرم فیس بوک را می توان برای ایجاد نمایش اسلاید از تصاویر محصولات یا خدمات خود استفاده کرد. این برای مشتریانی است که بودجه ای برای ایجاد تبلیغات ویدیویی اختصاص داده شده به کمپین های خود ندارند. اینها را می توان به عنوان محتوای ویدیویی با مشخصات ایده آل تبلیغات ویدیویی فیس بوک بارگیری کرد.

۴. فیس بوک پیکسل خود را راه اندازی کنید

یکی از بزرگترین نکاتی که عکاسان و کارشناسان رسانه های اجتماعی به شما می دهند، نصب فیس بوک پیکسل است. اینها چند خط کد هستند که برای ردیابی تبدیل ها و دسترسی به داده های مربوط به مشتریان خود در وب سایت خود وارد می کنید. شما فقط می‌توانید کاربرانی را که از وب‌سایت شما بازدید کرده‌اند، دوباره هدف‌گیری کنید.

در عوض، می توانید اقدامات انجام شده توسط کاربران را هدف قرار دهید، مانند کسانی که به سبد خرید خود اضافه کرده اند اما خرید خود را تکمیل نکرده اند. فیس‌بوک پیکسل به این معنی است که مارک‌ها می‌توانند ردیابی کنند که کدام تبلیغات بهتر کار می‌کنند و درآمد بیشتری ایجاد می‌کنند. همچنین، می‌توانید قیف‌های فروش پویا برای دستیابی به فروش در هنگام خواب ایجاد کنید.

۵. مواد تبلیغاتی مختلف را تست کنید

آزمایش خلاقیت های فیس بوک برای اطمینان از اینکه هر اجرا بیشتر توصیه می شود. با مجموعه ای از تبلیغات فیس بوک، می توانید چندین تبلیغ را همزمان با بودجه یکسان اجرا کنید. شناخت کامل مخاطب کافی نیست. زیرا تفاوت های ظریف تصاویر انتخاب شده، لوازم التحریر و عبارات تحریک کننده می تواند در طول زمان تفاوت زیادی در نتایج ایجاد کند.

می‌توانید از ترکیب‌های مختلفی از متون و تصاویر برای درک روند عملکرد تبلیغات استفاده کنید. بهترین عناصر و بدترین عناصر را از تبلیغات کارآمد حذف می کند. ایجاد این آگهی مبتنی بر داده بهترین راه برای به دست آوردن بهترین ارزش از بودجه تبلیغاتی است.

۶. از بخش های هدف گذاری مجدد استفاده کنید

برای ایجاد بخش‌های هدف‌گیری مجدد مناسب‌تر در فیس‌بوک، کارشناسان توصیه می‌کنند بازدیدکنندگان وب‌سایت را بر اساس سطح تعاملشان تقسیم‌بندی کنند. استفاده از یک الگوریتم هدف‌گیری مجدد سفارشی برای طبقه‌بندی خودکار بازدیدکنندگان وب‌سایت خود در گروه‌های تعامل کم، متوسط ​​و بالا. و سپس آنها را به سمت شبکه های تبلیغاتی مورد نظر مشتریان خود سوق دهید. همچنین برای کاهش هزینه به ازای خرید و ایجاد درآمد در فیس بوک، تبلیغات هدفمند و هدفمند مجدد پویا را اجرا کنید.

۷. از سقف پیشنهادی استفاده کنید

بسیاری از پلتفرم ها مانند فیس بوک ابزارهایی را برای دستیابی به با ارزش ترین مشتریان خود ارائه می دهند. بنابراین نتایج به اندازه کافی بالا هستند تا هدف گذاری مشتری را دقیق تر تنظیم کنند. همچنین، شارژ به نفع خود است. این کار، مشتریان را بر اساس ارزش مادام العمر سرنخ‌ها یا فروش‌ها، به‌ویژه با قوانین نصب برنامه و سقف پیشنهادی، مدیریت می‌کند.

اگر فیس بوک فرصت های تبلیغاتی یکسانی را به شما و رقبایتان بدهد، کاربران فیس بوک تحت تأثیر همه تبلیغات در فضای شخصی خود قرار خواهند گرفت. در نتیجه آنها شروع به استفاده کمتر از فیس بوک کردند که بد است. به همین دلیل است که فیس بوک تعداد تبلیغاتی را که کاربران در خانواده برنامه های فیس بوک می بینند کنترل می کند. این پلتفرم تعداد محدودی مکان تبلیغاتی را فراهم می کند و به تبلیغ کنندگان اجازه می دهد تا برای فضای تبلیغاتی رقابت کنند. شما بهترین نقطه را برای آگهی با بالاترین پیشنهاد دریافت خواهید کرد. برای رقابتی ماندن، باید یک استراتژی پیشنهادی خوب ایجاد کنید.

۸. طرفداران را جداگانه هدف قرار دهید

مصرف کنندگان هدف متصل به صفحه فیس بوک شما به عنوان طرفداران مستقل ذخیره می شوند. بنابراین کمپین های اختصاصی برای آنها ساخته شده است. در همین حال، طرفداران فیس بوک موجود سایر مشتریان را نیز حذف می کنید. همین امر در مورد بازدیدکنندگان و مبدل های وب سایت نیز صادق است. این به این دلیل است که طرفداران فیس بوک معمولاً کارآمدترین مشتریان از نظر نرخ تعامل و نرخ تبدیل هستند.

همچنین بخوانید: 10 مزیت برای استفاده از مشاور کسب و کار

شما قطعاً می خواهید به همه طرفداران فیس بوک خود دسترسی پیدا کنید. بنابراین بهترین شرط شما این است که برای طرفداران فیسبوک خود مشتریان فردی ایجاد کنید. در مرحله نهایی کمپین تامین مالی، می‌توانید بودجه‌های روزانه را به سرعت کاهش دهید، بر روی هدف‌یابی علاقه پیشنهاد دهید و بر مشتریان پربازده تمرکز کنید. شما تصویر واضحی از موقعیت های خود خواهید داشت و می توانید پول مشتریان خود را به سمت بهترین مشتریان خود هدایت کنید.

۹. خلاقیت را به روز کنید

توصیه می شود برای جلوگیری از خستگی تبلیغات، متن آگهی را هر دو هفته یکبار به روز کنید. یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که مشتریان آژانس‌های بازاریابی دیجیتال را برای آن استخدام می‌کنند ، ناتوانی در به‌روزرسانی تصاویر تبلیغاتی خود است. هنگامی که مطمئن شدید تبلیغات شما اجرا می شود، تعداد دفعات اجرا آنها را ردیابی نمی کنید. بنابراین یا از تبلیغات خود خسته می شوید یا مشتریان شما قبلاً بیش از حد به آنها عادت کرده اند.

جمع بندی

در پایان، هیچ استراتژی خاصی وجود ندارد که متناسب با همه مشاغل باشد. برای رسیدن به بهترین استراتژی تبلیغاتی باید از ترکیبی از نکات ذکر شده در بالا استفاده کنید. همچنین به خاطر داشته باشید که پول زیادی برای تبلیغات خود خرج نکنید و از بازگشت سرمایه بالا اطمینان حاصل کنید. همیشه به یاد داشته باشید که هدف کمپین شما چیست. مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند و چه نوع بودجه و پیشنهادی دارید. هزینه‌های تبلیغات می‌تواند دشوار باشد، اما اگر در هنر تبلیغات تسلط داشته باشید، مطمئن خواهید شد که بسیاری از مشتریان برای صفحات رسانه‌های اجتماعی شما ارزش قائل هستند و به طور بالقوه از کسب و کار شما خرید می‌کنند.

انتهای مطلب/ منبع

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید