تبلیغات یک ابزار بازاریابی است که به شما امکان می دهد از طریق کانال های پولی با مشتریان بالقوه در مورد محصولات یا خدمات خود ارتباط برقرار کنید. هدف از تبلیغات برای یک کسب و کار کوچک ممکن است ایجاد آگاهی از برند، بهبود تصویر شما، افزایش تعامل، ایجاد سرنخ یا تبدیل سرنخ های بالقوه به فروش باشد.

تبلیغات کسب و کارهای کوچک چگونه کار می کند

تبلیغات تنها بخشی از یک استراتژی بازاریابی جامع است. آمیخته بازاریابی شامل چهار بخش است: مشتری/مشتری، هزینه، راحتی و ارتباطات. تبلیغات بخش رسانه ای پولی از بخش ارتباطی است، همراه با رسانه های کسب شده مانند روابط عمومی و رسانه های متعلق به شرکت مانند وب سایت.

اهداف تبلیغات

تبلیغات سه هدف اصلی دارد:

اطلاع رسانی: تبلیغات آموزنده به ایجاد آگاهی در مورد برند، محصول یا خدمات شما کمک می کند.

متقاعد کردن : تبلیغات متقاعد کننده سعی می کند مخاطبان خود را متقاعد کند که پیشنهادات یک شرکت برای نیازهای آنها بهترین است. هدف آن تأثیرگذاری بر مصرف‌کنندگان یا کسب‌وکارها برای تغییر برند، امتحان یک سرویس جدید یا وفادار ماندن به برند فعلی است.

یادآوری : تبلیغات یادآوری افراد را وادار می‌کند که نیاز خود به یک محصول یا خدمات را به یاد بیاورند، یا اینکه اگر زودتر خرید کنند، چگونه می‌تواند برایشان مفید باشد.

بازار هدف

ایجاد بازار هدف اولین قدم مهم در هر کمپین تبلیغاتی است. قبل از اینکه بتوانید به آنها دسترسی پیدا کنید، باید بدانید که مخاطبان مورد نظر شما چه کسانی هستند. به عنوان مثال، اگر مخاطبان هدف شما افراد مسن هستند، یک رسانه تبلیغاتی مانند اسنپ چت انتخاب ضعیفی است. به طور مشابه، هزاره‌ها تمایل کمتری به خواندن روزنامه دارند.

همچنین بخوانید: سبک تبلیغات اسپانیایی

تعریف بازار هدف شامل ساختن مشخصات جمعیت شناختی مشتری احتمالی با در نظر گرفتن معیارهایی مانند سن، جنسیت، وضعیت تاهل، سبک زندگی، عادات خرید و غیره است. همچنین مهم است که بررسی کنید رقبا در تبلیغات خود چه می کنند تا ببینید آیا بازار هدفی وجود دارد که آنها نادیده می گیرند و ممکن است بازار خوبی برای شما باشد.

روش های رایج تبلیغات

انواع مختلفی از تبلیغات وجود دارد که معمولاً توسط مشاغل کوچک استفاده می شود.

تبلیغات آنلاین

تبلیغات آنلاین شامل فرصت های تبلیغاتی بی شماری است، مانند:

۱_ تبلیغات موتورهای جستجو : تبلیغات با موتورهای جستجو مانند گوگل یا بینگ به شما این امکان را می دهد که پیام خود را به مخاطبان بسیار هدفمندی که به دنبال اطلاعات مرتبط با محصول یا خدمات شما هستند، ارائه دهید.

۲_ تبلیغات پرداخت به ازای کلیک : این نوعی از تبلیغات است که در یک سایت اجرا می شود و ترافیک را به سایت شما هدایت می کند. شما می توانید داده های گسترده مشتری را از این تبلیغات دریافت کنید و تنها زمانی پرداخت می کنید که کاربران روی پیوند کلیک کنند.

۳_ تبلیغات ایمیلی : این امر مستلزم داشتن لیست ایمیل مشتری و رعایت مقررات ضد هرزنامه است. اما برای مشتریانی که شرکت می‌کنند، ایمیل‌های شما می‌تواند راهی قدرتمند برای حفظ کسب‌وکار شما در ذهنیت آنها و اطلاع‌رسانی درباره محصول یا تبلیغ جدید باشد.

۴_ رسانه های اجتماعی : با دسترسی آسان به داده های جمعیت شناختی کاربر (مانند سن، علایق، عادات خرج کردن و غیره) می توانید تبلیغات را به خوبی برای مخاطبان تنظیم کنید. ایجاد یک صفحه فیس بوک برای کسب و کار شما و استفاده از آن برای تبلیغ منظم محصولات و خدمات می تواند راهی ارزان برای تبلیغات باشد. به عنوان مثال، رستوران‌ها اغلب از صفحات فن برای تبلیغ آیتم‌های منوی جدید یا غذاهای ویژه و دریافت بازخورد از مشتریان استفاده می‌کنند.

همچنین بخوانید: 7 راه برای موثرتر کردن بازاریابی مطب دندانپزشکی

۵_ فهرست‌های وب‌سایت محلی : بسیاری از بخش‌های شهرداری و اتاق بازرگانی دارای وب‌سایت‌هایی هستند که فهرستی از مشاغل محلی را ارائه می‌دهند.

۶_ آگهی های طبقه بندی شده: این یک روش کم هزینه برای تبلیغ خدمات خانگی است، مانند خدمات نظافت خانه یا خدمات تعمیر خانه.

تبلیغات روزنامه

در حالی که در حال کاهش است (درآمد تبلیغات روزنامه ایالات متحده بین سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۲۰ بیش از ۵۲ درصد کاهش یافته است)، تبلیغات روزنامه‌ها همچنان می‌تواند راهی موثر برای دستیابی به مشتریان باشد. ۳ بسیاری از شهرداری‌ها روزنامه‌هایی با علاقه ویژه دارند که می‌توانند توسط مشاغل برای تبلیغات محلی استفاده شوند.

ایمیل مستقیم

اگر پست مستقیم از طریق پست ارسال شود، ممکن است پرهزینه باشد، اما بروشورها و آگهی‌ها همچنان می‌توانند مستقیماً به محل سکونت یا مشاغل در مناطق جغرافیایی هدف تحویل داده شوند.

تلویزیون کابلی و رادیو

در حالی که اسپات های تلویزیونی شبکه برای اکثر مشاغل کوچک دور از دسترس هستند، شرکت های کابلی اغلب کانال های اطلاعات محلی دارند که تبلیغات مقرون به صرفه را برای مشاغل کوچک ارائه می دهند.

کوپن معاملات محلی

معاملات تبلیغاتی از طریق سایت‌هایی مانند Groupon و Living Social می‌تواند راهی برای جذب سریع مشتریان جدید بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای باشد. اما سایت معامله کاهش می یابد و اگر به مشتری تخفیف قابل توجهی ارائه کرده باشید، می توانید بیشتر سود خود را از دست بدهید.

تفاوت بین بازاریابی و تبلیغات چیست؟

تبلیغات جزئی از بازاریابی است. بازاریابی شامل شناسایی نیازهای مشتری و پی بردن به چگونگی برآوردن این نیازها است، در حالی که تبلیغات یک تجارت و محصولات یا خدمات آن را از طریق کانال های پولی تبلیغ می کند.

همچنین بخوانید: کمپین تبلیغاتی داو برای یک انتخاب زیبا

برخی از مزایای تبلیغات برای یک کسب و کار کوچک چیست؟

بسته به پیام خود و رسانه ای که استفاده می کنید، می توانید به مشتریان در مورد محصولات یا خدمات آموزش دهید، آنها را متقاعد کنید که محصولات شما برتر از پیشنهادات رقبا هستند، درک آنها از کسب و کار خود را بهبود ببخشید، یا استفاده های جدید از محصولات یا خدمات را به آنها نشان دهید. تلاش های شما ممکن است مشتریان جدیدی را جذب کند یا به شما کمک کند تا پایگاه مشتریان فعلی خود را حفظ کنید.

انتهای مطلب/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید