خرید کردن برای خیلی ها کاری بس لذت بخش است که در صورت داشتن پول کافی بر لذت آن افزوده می شود.

به گزارش بانکی دات آی آر، حتی اگر جزو آن دسته از افرادی هستنید که دغدغه پول کم نیاوردن ندارید، دلیلی ندارد که با یک خرید، آتش به مالتان بزنید و به نوعی اسراف کار شوید.

در این گزارش عادت هایی را به شما معرفی می کنیم که با به کار گرفتن آنها هم خرجتان را کنترل می کنید و هم درصورت لزوم پیش وجدان خود آسوده خاطر می شوید:

1. خرید به اندازه نیاز

باور کنید هیچ احتیاجی به احتکار نیست. کارشناسان هم همیشه می گویند که همه چیز تازه اش خوب است. این عادت خود به ویژه برای مواد غذایی صدق می کند. خریدن انواع و اقسام مواد غذایی، آنهم به مقدار زیاد و بیش از حد نیاز نتیجه اش دور ریختن آنها بعد از مدتی خواهد بود و این یعنی پول هدر دادن.

2. استفاده از بن

اگر جزو آن دسته از خانواده هایی هستید که به خاطر شغل یکی از اعضای خانواده وابسته به نهاد یا شرکتی هستید و هر چند وقت یکبار کمک هزینه یا بن دریافت می کنید، تلاش کنید فرصت سوزی نکنید یا به عبارت ساده تر از این کمک نقدی بهترین استفاده را ببرید و چیزهایی بخرید که برایتان اولویت دارد.

3. یافتن اجناس با قیمت مناسب

درست است که خرید کردن می تواند برای بعضی ها لذت بخش ترین کار دنیا باشد، اما توجیه مناسبی برای اینکه بی خیال تحقیق و بررسی شویم، نیست.

همیشه اولین فروشگاه و اولین کالایی که دستمان به آن می رسد، بهترین نیست و با کمی تلاش بیشتر و پرس و جو می توان هم جنس خوب پیدا کرد، هم پول اضافه نداد و هم از خرید راضی بود.

4. خرید کردن به صورت انفرادی

تا آنجا که امکان دارد به صورت تک نفره به خرید بروید و از بردن همراه اجتناب کنید، چرا که هر چه تعداد زیادتر باشد، خواسته ها بیشتر می شود و  در نهایت به پول بیشتری هم احتیاج است.

بعضی ها خرید را با پیک نیک اشتباه می گیرند و نتیجه این اشتباه هم خریدهای بعضا غیرضروری است که فقط جیبتان را خالی می کند.

5.  استفاده نکردن از خدمات تحویل

تنبلی را کنار بگذارید لطفا! به جای اینکه پای تلفن بنشینید و به اینجا و آنجا زنگ بزنید، سفارش بدهید و منتظر رسیدن آن باشید، خودتان شال و کلاه کنید و به خرید بروید.

پای تلفن نشستن، گذشته از پول تلفن، هزینه تحویل کالا را هم که برخلاف بسیاری از تبلیغات رایگان نیست، بر دوشتان می اندازد.

6. مرور لیست خرید

قبل از همه این کارها باید یک فهرست از خریدهای مورد نیاز خود تهیه کنید و آن را با خود ببرید.

لطفا در هنگام خرید به لیستی که از قبل تهیه کرده اید توجه کنید، آنهایی که خریده اید، خط بزنید و فقط به دنیال آنهایی که نخریده اید باشید، نه چیز دیگر!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید