تبلیغات، نشان دهنده یک چالش مهم برای کسب و کار کوچک و متوسط ​​است. به هر حال، برای ثابت نگه داشتن جریان مشتریان جدید به تبلیغات نیاز دارید، اما با توجه به بودجه های محدود، آخرین چیزی که در سال به آن نیاز دارید، هزینه رو به رشد است. این ده نکته می تواند راهی برای کاهش هزینه های تبلیغات باشد.

۱. یک برنامه جامع ایجاد کنید

بهترین قدمی که می توانید بردارید این است که برنامه ای بسازید که بتوانید به آن پایبند باشید. به یاد داشته باشید، فرصت های زیادی برای تبلیغات خواهید داشت. شما به سادگی نمی توانید هر یک از آنها را بگیرید و در حد بودجه باقی بمانید. در عوض، بهترین شرط شما این است که تصمیم بگیرید که اهداف کسب و کارتان چیست و برنامه ای بر اساس آن بسازید. ممکن است کمی وقت بگیرد. به رویدادهای سالانه، زمان‌های شلوغ و هر موقعیت ویژه‌ای که می‌خواهید در آن نقش داشته باشید فکر کنید و سپس بودجه تبلیغاتی خود را بسازید .

۲. تمرکز خود را بیشتر کنید

به تمام مشاغلی که در سال تعطیل می شوند، نگاه کنید. از کجا آمده است؟ چند نقطه لمسی روی بسته شدن تاثیر گذاشت؟ هنگامی که آن داده ها را دارید، فهرستی از راه های برتری که منجر به جذب مشتری شده اند، و منابع ارجاعی برتر تهیه کنید. روی ۲ تا ۳ منبع برتر یا نقاط لمسی تأثیرگذار خود تمرکز کنید و برای سال آینده بر روی آنها تمرکز کنید تا بودجه خود را به حداکثر برسانید و هزینه های تبلیغات را در یک راستا نگه دارید.

همچنین بخوانید: مشتری باارزش چیست؟ [+5 راه برای شناسایی آنها]

۳. تبلیغات پادکست ایجاد کنید

بیش از نیمی از جمعیت ایالات متحده به یک پادکست گوش داده اند و میلیون ها نفر از ما مرتباً آن را تنظیم می کنیم. تبلیغات پادکست روشی موثر برای دستیابی به مخاطبان شما است و هزینه آن کاملاً معقول است. اگر یک پادکست عالی پیدا کردید که با بازار هدف شما طنین انداز می شود، می توانید تبلیغات بخرید و/یا از نمایش حمایت مالی کنید تا جذابیت خود را گسترش دهید.

۴. از تبلیغات باقیمانده استفاده کنید

می دانید چگونه می توانید قیمت اتاق های خالی هتل ها را کاهش دهید؟ تبلیغات باقی مانده در امتداد خطوط مشابهی عمل می کند، این فضاهای تبلیغاتی است که شرکت های رسانه ای قادر به فروش آنها نبوده اند. آنها نمی خواهند این فضای محدود و حساس به زمان را هدر دهند، بنابراین آن را با تخفیف قابل توجهی می فروشند. گزینه های کمتری وجود دارد، اما می توانید با بودجه محدود تبلیغات خود را در معرض دید هر چه بیشتر افراد قرار دهید.

۵. وب سایت خود را به طور موثرتری استفاده کنید

مصرف کنندگان بیشتر از هر زمان دیگری باهوش و آگاه هستند. زمانی که به محصول یا خدماتی نیاز دارند، تحقیقات خود را انجام می دهند. آنها برای درخواست توصیه به رسانه های اجتماعی مراجعه می کنند. آنها به رتبه بندی و بررسی سایت ها نگاه می کنند. آنها از وب سایت شما بازدید می کنند و می بینند که چه نوع ارزشی ارائه می دهید. وب سایت شما یک نقطه لمس حیاتی است: مطمئن شوید که واضح، تمیز، آسان برای پیمایش، و دارای اطلاعات مفید و مرتبط است. وبلاگ شما در اینجا نیز می تواند به شما کمک کند، به خصوص اگر پست های وبلاگ شما برای جذب ترافیک موتورهای جستجوی ارگانیک بهینه شده باشند .

همچنین بخوانید: چگونه حفظ مشتری را تقویت کنیم

۶. از ایده های تبلیغاتی قدیمی استفاده کنید

بسیاری از تکنیک‌های تبلیغاتی وجود دارند که «قدیمی‌تر» و در عین حال مؤثر هستند. بیایید آنها را آزمایش شده و واقعی بنامیم. چند ایده:

  • بروشور: اینها دارایی های نسبتاً ارزانی هستند و می توانید از آنها برای ایجاد سر و صدا در مورد برند خود استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که برای داشتن ظاهر مناسب به یک متخصص طراحی مراجعه می کنید. از این وثیقه چاپی برای ارائه مشوق یا تخفیف برای کسانی که بروشور شما را به یک مکان فیزیکی می آورند یا کدی را به صورت آنلاین وارد می کنند، استفاده کنید.
  • ایمیل ها و خبرنامه های الکترونیکی: بازاریابی ایمیلی یکی از موثرترین تکنیک‌های بازاریابی است، از نظر نتایج حتی بر رسانه‌های اجتماعی تسلط دارد. هنگام ارسال ایمیل یا خبرنامه الکترونیکی، حتما آنها را شخصی سازی کنید. برای مثال، افزودن نام گیرنده، نرخ باز و کلیک را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

۷.تبلیغات مشارکتی را بررسی کنید

اگر با این مفهوم آشنایی ندارید، تبلیغات مشارکتی یکی از راه‌های صرفه‌جویی جدی در بودجه شماست. اینها برنامه هایی هستند که تولیدکنندگان به شما دلارهای بازپرداختی را برای تبلیغات مبتنی بر محصولاتشان ارائه می دهند. به عنوان مثال، تصور کنید یک فروشگاه آنلاین خودکار جوهر دارید. شما چندین برند مختلف را حمل می کنید. یکی از برندهایی که دارید ممکن است یک برنامه تبلیغاتی تعاونی داشته باشد که اگر برند او را در تبلیغات بعدی خود معرفی کنید، پنجاه درصد هزینه را به شما بازپرداخت می کند. این یک برد-برد است. شما مقداری پول نقد اضافی دریافت می کنید و تولید کننده از فروش بالاتری برخوردار است.

همچنین بخوانید: ویژگی های هویت برند

۸. از روابط عمومی به نفع خود استفاده کنید

تبلیغات هزینه دارد، اما روابط عمومی (PR) لازم نیست. اگر بتوانید برای تبلیغ یک رویداد آینده با روزنامه ها و ایستگاه های تلویزیونی محلی تماس بگیرید یا کمی از اخبار کسب و کار خود را به مشتریان نشان دهید، مانند یک توسعه، ممکن است برخی از تبلیغات رایگان را دریافت کنید که مشتریان ممکن است قابل اعتمادتر از کانال های معمول شما باشند.

۹. از تبلیغات در YOUTUBE استفاده کنید

اگر از YouTube به عنوان یک راه تبلیغاتی استفاده کنید، می توانید به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید و به تبلیغات خود ماندگاری بسیار بیشتری بدهید. ارسال محتوای شما رایگان است و می توانید آن را از طریق کانال های مختلف (وب سایت، پروفایل های رسانه های اجتماعی و غیره) تبلیغ کنید. همچنین فرصت های تبلیغاتی پولی زیادی در YouTube وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

۱۰. با مشتریان خود صحبت کنید

بسیاری از شرکت ها هرگز با مشتریان خود تعامل نمی کنند تا در مورد نیازهای آنها بیشتر بدانند. حضوری یا آنلاین با آنها صحبت کنید. نظرسنجی‌ها و گزینه‌های دیگر را پیشنهاد دهید تا کمی از آنها اطلاعات دریافت کنید. این مراحل و مراحل دیگر برخی از تبلیغات رایگان را همراه با بینش‌هایی ارائه می‌کنند که ممکن است فکر نکرده باشید.

انتهای مطلب/ منبع

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید