بسیاری از کسب و کارها بخش زیادی از بودجه خود را صرف تبلیغات می کنند بدون اینکه هیچ نتیجه مثبتی را تجربه کنند. با این وجود، شرکت ها می توانند از روش های مختلفی برای کاهش هزینه های تبلیغاتی و در عین حال بهبود فروش خود استفاده کنند. اگر نیاز به کاهش هزینه های بازاریابی خود دارید، حتما این نکات را دنبال کنید.

۱.کاهش بودجه

یکی از موثرترین راه‌ها برای کاهش هزینه‌های تبلیغاتی ، کاهش بودجه است. روند کاهش بودجه می تواند مالیات برانگیز باشد، اما سفر باید از جایی شروع شود. چرا با شناسایی پروژه هایی که هیچ فروشی تولید نمی کنند شروع نکنید؟ متأسفانه، همه ایده‌هایی که در مقطعی دیدنی می‌دانستید، نتایج مورد انتظار را به همراه نداشتند.

برای مثال، معمولاً کمپین‌های اجتماعی پولی تعداد کلیک‌های ناکافی، بسیار کمتر از آنچه پیش‌بینی می‌کردید، ارائه می‌کنند. همین امر در مورد تبلیغات چاپی نیز صدق می کند، که اغلب در ارائه نسل مورد نظر از سرنخ ها شکست می خورند. بنابراین، مطمئن شوید که تمام پروژه هایی را که نتیجه آنها ناامیدکننده بوده است حذف کنید.

اگر در شناسایی طرح‌های بازاریابی کم‌تولید با مشکل مواجه هستید، می‌توانید از برنامه‌های تحلیلی برای کشف آنهایی که باید فوراً حذف شوند، استفاده کنید. این کاهش بودجه به شما این امکان را می دهد که از پول برای کمپین تبلیغاتی امیدوارکننده دیگری استفاده کنید.

۲. کیفیت نه کمیت

بسیاری از کسب و کارها این اشتباه را مرتکب می شوند که روی چندین روش تبلیغاتی به طور همزمان سرمایه گذاری کنند و امیدوارند که همه آنها سودآور باشند. متأسفانه، به دلیل عدم کیفیت پروژه، چنین رویکردی به ندرت مؤثر است. به‌جای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مختلف متوسط، پروژه‌ای را پیدا کنید که بیشترین تعداد سرنخ را فراهم می‌کند.

همچنین بخوانید: تکنیک‌های اجرای تبلیغ

۳. انجام تحقیق

یکی دیگر از روش‌های موثر برای کاهش هزینه‌های تبلیغاتی، بررسی اینکه آیا روش‌های تبلیغاتی که استفاده می‌کنید، نتیجه مورد انتظار را ارائه می‌دهند یا خیر. همانطور که می دانید، ممکن است بودجه محدود خود را صرف روش های بازاریابی قدیمی مانند تماس سرد، آگهی، پست مستقیم، اقلام تبلیغاتی و غیره کنید.

با انجام تحقیقات گسترده در مورد آخرین شیوه های تبلیغاتی، خواهید دید که آیا کسب و کار شما با جدیدترین روندها مطابقت دارد یا خیر. تبلیغات دیجیتال و موبایل بدون شک موثرترین روش های مورد استفاده برای بهبود فروش کسب و کارها هستند. همچنین، نظرات مشتریان در مورد ترغیب مشتریان بالقوه برای خرید یک محصول خاص یا استفاده از خدمات معجزه می‌کنند.

امروزه کانال های رسانه های اجتماعی و وبلاگ ها در زمینه بازاریابی کاملا ضروری هستند. حتی می توانید خود را در مورد روندهای تبلیغاتی آینده آموزش دهید تا از رقبای خود جلوتر بمانید. تحقیقات شما قرار است بر داده‌های معتبر اقتصادی و آمار اشتغال، منتشر شده باشد.

۴. مطمئن شوید که داده های شما به روز هستند

سازماندهی داده های بازاریابی خود یکی دیگر از روش های مفید برای کاهش هزینه های تبلیغاتی شما است. اکثر شرکت ها گاهی اوقات داده های خود را بررسی نمی کنند تا بررسی کنند که آیا همه اطلاعات واقعی هستند یا خیر. این داده ها عمدتاً به اطلاعات تماس و لیست ها اشاره دارد.

اغلب اتفاق می‌افتد که شرکت‌ها ایمیل‌هایی را به آدرس‌های ایمیلی که دیگر معتبر نیستند ارسال می‌کنند یا آگهی‌هایی را برای مشتریانی که مدتی پیش نقل مکان کرده‌اند ارسال می‌کنند. سازماندهی داده ها برای جلوگیری از هدر دادن بودجه های کسب و کارها در روش های بازاریابی غیرمولد، ضروری است. از اینکه بدانید پایگاه داده های دقیق مشتریان چقدر در صرفه جویی در هزینه اهمیت دارد، شگفت زده خواهید شد .

۵. وقت خود را با سرنخ های بی علاقه تلف نکنید

یکی دیگر از استراتژی های کاهش هزینه در مورد هزینه های بازاریابی، اتلاف وقت برای تماس با سرنخ های بی علاقه است. حتی اگر پیگیری سرنخ اصل اساسی به دست آوردن مشتریان وفادار است، صرف زمان و هزینه برای مشتریان بالقوه ای که پس از چندین بار تماس با آنها از پاسخگویی امتناع می ورزند، فایده ای ندارد.

به جای هدف قرار دادن مخاطبان گسترده، به شما توصیه می شود که خریداران ایده آل را هدف قرار دهید، با اشاره به افرادی که با تعریف شما از خریداران مطابقت دارند. بنابراین، اگر مشاهده کردید که یک سرنخ پس از چندین بار تماس با آن، علاقه ای به محصولات و خدمات شما ندارد، دیگر منابع را برای تبدیل آن به مشتری هدر ندهید.

۶. ایجاد محتوای قابل استفاده مجدد

یک روش ثمربخش برای کاهش هزینه های تبلیغات، ایجاد محتوای قابل استفاده مجدد است که بعداً می توانید از آن در پروژه های مختلف استفاده کنید. توضیحات محصول نمونه کاملی از محتوای قابل استفاده مجدد است، زیرا می توانید آنها را در آگهی ها قرار دهید، آنها را در رسانه های اجتماعی ارسال کنید، آنها را در سایت خود قرار دهید و غیره.

با یافتن هدف دیگری برای محتوای خود، نیازی به صرف هزینه برای استخدام نویسندگان محتوا برای نوشتن توضیحات یا مقالات دیگر محصول نخواهید داشت. به طور طبیعی، شما همچنان باید هنگام سازماندهی تبلیغات یا قبل از تعطیلات، محتوای ویژه ایجاد کنید. با این وجود، هزینه ها با ایجاد محتوای جدید در همه زمان ها غیرقابل مقایسه است.

همچنین بخوانید: چگونه به عنوان آژانس دیجیتال مارکتینگ هزینه ها را کاهش دهیم

۷. وبلاگ نویسی را امتحان کنید

وبلاگ نویسی روشی بدون هزینه برای تولید سرنخ است که کسب و کارها تشویق می شوند به طور منظم آن را تمرین کنند. یک وبلاگ تجاری مکان مناسبی برای شرکت ها است تا مشتریان بالقوه را در مورد محصولات خود آگاه کنند و محتوای مفیدی را به آنها ارائه دهند. با این وجود، برای اینکه خوانندگان را علاقه مند نگه دارید، باید به طور مرتب مطالبی را پست کنید.

در ابتدا، مطمئن شوید که با یک وبلاگ به صورت هفتگی شروع کنید. با این حال، پس از مدتی، وبلاگ نویسی روزانه به شدت توصیه می شود تا مخاطبان بیشتری را هدف قرار دهید. به طور طبیعی، پست های وبلاگ شما باید در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود.

محتوای جذاب یکی از دلایلی است که افراد تصمیم می گیرند شرکت ها را در پلتفرم های رسانه های اجتماعی دنبال کنند. علاوه بر این، اکثر مصرف کنندگان اطلاعات ارسال شده در وبلاگ ها را قابل اعتماد می دانند. اعتقاد بر این است که مشاغلی که از وبلاگ ها استفاده می کنند صفحات نمایه شده، پیوندهای فهرست شده، سرنخ ها و لینک های ورودی بیشتری دارند.

جمع بندی

بازاریابی لزوماً نباید گران باشد. از استراتژی‌های مناسب برای کاهش بودجه استفاده کنید و پول خود را به کمپین‌های امیدوارکننده‌تر اختصاص دهید.

انتهای مطلب/ منبع

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید