هر کارآفرین در جهان اشتباه می کند. اگر از هر کارآفرینی که می‌شناسید بپرسید، آن‌ها می‌توانند اشتباهات زیادی را که در حرفه خود مرتکب شده‌اند فهرست کنند. حقیقت این است که برخی از اشتباهات کسب و کار به سادگی اجتناب ناپذیر هستند. با این حال، می توانید خود را از انجام اشتباهات پرهزینه و هدر دادن زمان و پول گرانبهای خود دور نگه دارید. شما فقط باید چند کار را قبل از شروع dropshipping انجام دهید.

برای کمک به شما برای شروع به بهترین شکل ممکن، فهرستی از ۹ دستورالعمل گام به گام دراپ شیپینگ تهیه کرده ایم:

۱.ایده کسب و کار خود را اصلاح کنید

اولین نکته اصلاح ایده کسب و کار شما است. این بدان معناست که شما باید آنقدر ایده خود را مشخص کنید که بتوانید آن را تنها در یک جمله توضیح دهید. به طور خلاصه، شما باید قبل از شروع کسب و کار dropshipping خود، تمام افکار خود را سازماندهی و تجسم کنید. و هنگامی که این کار را انجام دادید، به اصل ایده کسب و کار خود برسید و سعی کنید آن را در چند کلمه خلاصه کنید.

همانطور که در مورد راه اندازی یک کسب و کار دراپ شیپینگ فکر می کنید، به احتمال زیاد می دانید که می خواهید چه چیزی را از طریق اینترنت بفروشید یا حداقل صنعتی که می خواهید در آن کار کنید. هنگامی که ایده کسب و کار عالی خود را اصلاح کردید و دوباره تعریف کردید، باید بفهمید که آیا از نظر مالی قابل اجرا است یا خیر. به بیان دیگر، باید دریابید که آیا مردم مایل هستند و می خواهند محصولات شما را بخرند یا خیر.

۲. تحقیقات بازار انجام دهید و بازار و رقابت خود را کاملاً درک کنید

نکته این است که قبل از شروع کسب و کار خود، باید اطمینان حاصل کنید که تقاضای کافی برای محصولاتی که می خواهید بفروشید وجود دارد. در غیر این صورت قادر به فروش نخواهید بود. خوشبختانه، ابزار رایگانی مانند Google Trends برای انجام تحقیقات بازار و اندازه گیری تقاضای محصول وجود دارد.

اما این تنها کاری نیست که باید در اینجا انجام دهید. همچنین باید بازار خود را کاملاً بشناسید و رقبای خود را شناسایی و ارزیابی کنید. برای درک کامل این چیزها باید گسترده باشید. برای انجام این کار، باید اطلاعات مربوط به بازار خود، از جمله رقبا و مشتریان خود را جمع آوری و تجزیه و تحلیل کنید. این شامل انجام تحقیقات آنلاین و انجام نظرسنجی است.

همچنین بخوانید: مسیر خلق استراتژی کسب‌وکار

۳. نقاط قوت و ضعف خود را درک کنید

به عنوان یک کارآفرین برای اولین بار دراپ شیپینگ، ممکن است نسبت به نقاط ضعف خود نابینا باشید. قبل از ورود به بازار dropshipping باید نقاط قوت و ضعف خود را درک کنید. برای دقیق تر بودن، به سادگی از خود بپرسید به کجا می خواهید بروید و همچنین چگونه می توانید به آنجا برسید. ابتدا فهرستی از هر مهارت کسب و کار که فکر می کنید دارید، از جمله ارتباطات و مذاکره، حل مسئله، رهبری، بازاریابی، مدیریت مالی و غیره تهیه کنید. دوم اینکه سعی کنید تا حد امکان عینی و واقع بین باشید.

۴. یک طرح کسب و کار به عنوان بخش اساسی این چک لیست dropshipping ایجاد کنید

ایجاد یک طرح کسب و کار اولین قدم واقعی است که باید قبل از شروع dropshipping بردارید. طرح کسب و کار کلید موفقیت است. به علاوه، می تواند پاسخ های واقعی و ملموس به سوالات مهم یا حتی چالش برانگیز بدهد.

۵. نامی برای فروشگاه dropshipping خود انتخاب کنید

مطمئنا، این جذاب ترین بخش dropshipping است زیرا به شما امکان می دهد خلاق باشید. شما می توانید هنگام انتخاب نام برای فروشگاه dropshipping خود خلاق باشید. نام کسب و کار شما در واقع اولین چیزی است که افراد برند شما تجربه خواهند کرد. بنابراین، پیدا کردن نام مناسب برای فروشگاه dropshipping خود ضروری است تا به آن کمک کنید تا از سایرین متمایز شود و هویتی منحصر به فرد ایجاد کند.

همچنین باید اطمینان حاصل کنید که نام دامنه ای که انتخاب می کنید برای خرید در دسترس است. به علاوه، نام دامنه باید با نام فروشگاه dropshipping شما یکسان باشد یا حداقل با آن مطابقت داشته باشد. اما نام دامنه چیست؟ این آدرس وب سایت شما است که افراد برای دسترسی به وب سایت شما در گوگل تایپ می کنند. می‌توانید با استفاده از ابزارهایی مانند نام و جستجوی فوری دامنه ، در دسترس بودن نام دامنه خود را بررسی کنید . قبل از شروع کسب و کار dropshipping خود باید نام مناسب را پیدا کنید. هنگام انتخاب نام، باید به چند نکته توجه کنید:

  • اورجینال باشید و از رقبای خود کپی نکنید.
  • از نام سخت املایی خودداری کنید.
  • آن را کوتاه و ساده نگه دارید.
  • خلاق و تخیلی باشید.
  • توصیفی باشد اما خیلی مبهم نباشد.

همچنین بخوانید: برنامه‌ریزی استراتژیک کسب‌وکار کوچک تا متوسط

۶. فروشگاه آنلاین خود را بسازید

کار بعدی که باید انجام دهید این است که فروشگاه آنلاین خود را بسازید. اما قبل از شروع dropshipping و ساختن وب سایت خود، فقط می خواهیم به این نکته اشاره کنیم که کانال های فروش مختلفی در آنجا وجود دارد. احتمالاً تاکنون نام برخی از بازارهای آنلاین را شنیده اید. همچنین، احتمالاً می دانید که خرده فروشان آنلاین متعددی وجود دارند که محصولات مشابهی را در این بازارها می فروشند. این بدان معناست که سطح رقابت بالایی در آنجا وجود دارد. و این ممکن است شما را از ایستادگی در میان جمعیت و ایجاد برند خود باز دارد.

چگونه وب سایت کسب و کار الکترونیک خود را بسازید:

سه راه اصلی برای ساختن وب سایت کسب و کار الکترونیکی شما وجود دارد. جذب یک توسعه دهنده وب، با استفاده از وردپرس یا استفاده از پلتفرم وب سایت کسب و کار الکترونیک.

وردپرس: اگر می خواهید از وردپرس برای ایجاد وب سایت خود استفاده کنید، باید مهارت ها و دانش فنی خاصی داشته باشید. همچنین، باید افزونه های کسب و کار الکترونیک اضافی را نصب کنید تا وب سایت خود را به یک فروشگاه کسب و کار الکترونیک تبدیل کنید. با این حال، سفارشی سازی نامحدود را ارائه می دهد و آن را برای ایجاد یک فروشگاه کسب و کار الکترونیک کاملاً سفارشی عالی می کند.

۷. درباره اشکال قانونی سازماندهی کسب و کار بیشتر بدانید و نوع مناسب را برای کسب و کار خود انتخاب کنید

آیا علاقه مند به راه اندازی شرکت انفرادی، تضامنی، شرکت با مسئولیت محدود و … هستید؟ قبل از راه اندازی کسب و کار dropshipping خود، باید در مورد اشکال قانونی سازماندهی کسب و کار اطلاعات بیشتری کسب کنید. بنابراین، دو شکل متداول سازمان کسب و کار در مورد dropshipping ارائه می دهیم: شرکت های سهامی خاص و شرکت های با مسئولیت محدود.

  • یک شرکت انحصاری راه اندازی یک شرکت انفرادی آسان است. اما در ارائه محافظت از مسئولیت شخصی ناکام است. دلیل این امر این است که در یک شرکت انفرادی، هیچ گونه جدایی بین شما و کسب و کار شما وجود ندارد. بنابراین، شما شخصاً مسئول تمام بدهی های شرکت خود هستید.
  • یک شرکت با مسئولیت محدود. راه اندازی و اداره یک شرکت با مسئولیت محدود کمی سخت تر است. اما از آنجایی که بین شما و کسب و کار شما جدایی وجود دارد، از مسئولیت محافظت می کند. به عنوان یک دراپ شیپر جدید، ساده ترین و ارزان ترین گزینه، راه اندازی یک شرکت انفرادی است. با این حال، اگر می خواهید از دارایی های شخصی خود محافظت کنید، یک شرکت با مسئولیت محدود بهترین گزینه است.

همچنین بخوانید: Dropshipping چیست؟

۸. با الزامات قانونی برای راه اندازی و راه اندازی یک کسب و کار dropshipping آشنا شوید

الزامات قانونی برای راه اندازی یک کسب و کار dropshipping به موقعیت جغرافیایی مشتریان و صاحب کسب و کار بستگی دارد. بنابراین، شما باید الزامات قانونی ثبت کسب و کار و مالیات را در کشوری که می خواهید کار کنید، درک کنید. اگر قصد فروش آنلاین در کشور دیگری را دارید، کشور محل اقامت مشتریان شما ممکن است مقررات خاصی در مورد انواع محصولاتی که می‌توان با خیال راحت وارد کرد، داشته باشد.

۹. فروشگاه dropshipping خود را تبلیغ کنید

اکنون که همه چیز را مرتب کرده اید، باید فروشگاه خود را قبل از شروع dropshipping تبلیغ کنید. روشی که شما کسب و کار dropshipping خود را بازاریابی می کنید تعیین می کند که آیا موفقیت آمیز خواهد بود یا خیر. وقتی صحبت از dropshipping می شود، بازاریابی بیش از هر زمان دیگری مهم است. بنابراین، مطمئن شوید که یک استراتژی بازاریابی موثر برای جذب مخاطبان هدف خود و افزایش فروش ایجاد می کنید.

انتهای مطلب/ منبع

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید