ما فقط مقدار محدودی مواد در این سیاره داریم. ما از چیزها با سرعت هشدار دهنده ای استفاده می کنیم و سرعت آن به این زودی ها کاهش نمی یابد. حتی چیزهایی که ما هر روز بدیهی می دانیم ممکن است در نهایت به یک کالای کمیاب تبدیل شوند، اگر مراقب نباشیم. این شامل چیزی به سادگی مس است.

مس فلزی است که در بسیاری از محصولات روزمره مانند سیم و جواهرات استفاده می شود. همانطور که گفته شد، ما فقط مقدار مشخصی مس در دنیا داریم. به همین دلیل، بسیاری از مؤسسات برای استفاده مجدد از مس ناخواسته در چیزی جدید توسعه یافته اند.

ضایعات فرآیندی بسیار سازگار با محیط زیست نسبت به استخراج مس جدید است. همچنین راهی برای کسب درآمد مردم است.

جمع آوری مس و فروش ضایعات فلزی ممکن است راهی برای کسب درآمد اضافی باشد. برای انجام این کار، جداسازی مس از سایر فلزات مهم است. جدا کردن خود مس نیز مهم است زیرا درجات مختلفی از مس وجود دارد که بعدا توضیح داده خواهد شد. سپس کارخانه ضایعات، مانند CJD E-Cycling ، می تواند آن را برای استفاده بعدی آماده کند.

در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد ضایعات مس بدانید.

درباره مس

مس نوعی فلز است. از آن در سیم کشی، موتور، لوله کشی، ماشین آلات، سقف و تعدادی چیزهای دیگر استفاده می شود.

مس یک فلز غیر آهنی است. یعنی آهن ندارد. فلزات بدون آهن معمولاً گرانتر از فلزات آهنی با آهن هستند. اگر مطمئن نیستید که جسمی که به آن نگاه می کنید از فلز آهنی یا غیر آهنی ساخته شده است، از تست آهنربا استفاده کنید. اگر آهنربا به جسم بچسبد حاوی آهن است. برنج، آلومینیوم و فولاد ضد زنگ نمونه هایی از دیگر فلزات غیرآهنی هستند. فلزات آهنی عبارتند از فولاد، آهن و تیتانیوم. این در ضایعات مس بعداً هنگامی که نیاز به جداسازی مواد خود دارید، مهم خواهد بود.

مس همچنین در هدایت الکتریسیته بسیار خوب است. نقره تنها ماده دیگری در جهان است که خواص رسانایی بالاتری دارد. به همین دلیل است که امروزه از مس در بسیاری از سیم ها استفاده می شود. برای برقکارها هنگام ایجاد خطوط برق بسیار مهم است. همچنین برای کارگران ساختمانی زمانی که اطراف خطوط برق می سازند، مهم است.

تاریخچه مس

اولین جواهرات مس در خاورمیانه یافت شد. تصور می شود که مربوط به حدود 87000 سال قبل از میلاد باشد. از آن زمان، این ماده در بسیاری از روش‌های دیگر، به‌ویژه ساخت و ساز، استفاده شده است. در واقع از 8000 سال قبل از میلاد مسیح به جای سنگ در ساختمان ها استفاده می شد. اندکی پس از آن در 4000 سال قبل از میلاد مسیح، مردم مصر باستان مس را ذوب می کردند تا آن را به شکلی در بیاورند. هنگامی که مردم یاد گرفتند که چگونه از این فناوری به روش های عملی تر استفاده کنند، به عصر جدیدی منجر شد که به عنوان عصر برنز شناخته می شود.

مس در سراسر جهان باستان یافت می شد. رومیان باستان بیشتر مس خود را در جزیره سرو پیدا می کردند. در ابتدا در رومی «فلز سرو» نامیده می شد تا اینکه به تدریج نامی را که امروزه می شناسیم به خود گرفت.

مس به طور طبیعی در سراسر جهان یافت می شود. از زمان های قدیم، مردم قابلیت های ضایعات مس را دیده اند. شواهدی وجود دارد که حتی تمدن های باستانی از مس دوباره استفاده می کردند.

مس در ایالات متحده

مس یکی از اقلامی است که ما در آمریکا تا حد زیادی برای خود تولید می کنیم. ما دومین تولید کننده بزرگ مس پس از چین هستیم، بنابراین می توانیم آن را به کشورهای دیگر نیز بفروشیم. در واقع 8 درصد مس در جهان از ایالات متحده تامین می شود. البته بخش زیادی از این از ضایعات مس ناشی می شود.

در ایالات متحده بیش از 1.5 متریک تن مس داریم. بیشتر در غرب آمریکا، به ویژه در ایالات زیر واقع شده است:

  • آریزونا
  • مونتانا
  • نوادا
  • نیومکزیکو
  • یوتا

ما این ذخایر مس را بیشتر برای استفاده در آینده نگه می داریم. به‌جای استخراج مس بیشتر، ما از روش‌های ضایعات مس برای کمک به تولید مس جدید به ساده‌ترین، ارزان‌ترین و سازگارترین راه استفاده می‌کنیم.

دلایل ضایعات مس

احتمال زیادی وجود دارد که اقلام مسی در خانه شما قبل از استفاده مجدد از مس، یک بار شی بسیار متفاوت بوده و دلیل خوبی هم دارد! این یک آیتم آسان برای استفاده مجدد و ضایعات است، و انجام این کار مفید است.

دلایل مختلفی وجود دارد که ما از ضایعات مس به جای استخراج مس جدید استفاده می کنیم. یکی از دلایل اصلی این است که ضایعات مس حدود 90 درصد انرژی کمتری نسبت به استخراج آن مصرف می کند. وقتی انرژی کمتری مصرف می کنیم، آلودگی کمتری به هوا وارد می کنیم. استخراج معادن از منابع با ارزشی استفاده می کند، آلودگی زیادی ایجاد می کند و هزینه بسیار بیشتری نیز دارد. هزینه استخراج بسیار زیاد است، بنابراین استفاده مجدد از مسی که قبلاً تهیه کرده‌ایم، تولید را پایین نگه می‌دارد و هزینه‌های خرده‌فروشی را پایین نگه می‌دارد.

همچنین مس غیر قابل تجدید است. این بدان معناست که وقتی تمام مس موجود را مصرف کنیم، چیزی باقی نخواهد ماند. این ترسناک به نظر می رسد، اما خبر خوب این است که ما تاکنون تنها حدود 12 درصد از ذخایر مس جهان را کاهش داده ایم. خبر خوب ادامه دارد، زیرا مس یک فلز عالی برای استفاده مجدد و ضایعات است، بنابراین تا زمانی که ضایعات مس را ادامه دهیم، سطح مس به سرعت کاهش نمی یابد.

در نهایت، مردم می توانند از ضایعات درآمد کسب کنند. مس یکی از پرسودترین مواد برای افرادی است که ضایعات فلزی را برای فروش زیر برنج جمع آوری می کنند. در واقع حدود 90 درصد ارزش اولیه خود را در موارد ایده آل حفظ می کند. این به حدود 2 تا 4 دلار در هر پوند مس می رسد. همچنین یافتن این فلز نسبتاً آسان است. اگر می خواهید از فرصت ها استفاده کنید، باید بدانید که مس را از کجا پیدا کنید.

کجا مس را پیدا کنیم

یکی از بهترین مکان ها برای یافتن مس، محل ساخت و ساز است. خانه ها مقدار زیادی مس مصرف می کنند. در سطل ضایعات در یک سایت ساختمانی به دنبال مسی باشید که ممکن است به طور تصادفی دور ریخته شده باشد. معمولاً سیم مسی زیادی وجود دارد. همچنین مس در اتصالات، شیرآلات و سایر سخت افزارها وجود دارد. همچنین ممکن است مقدار کمی مس را در تعدادی از وسایل خانه خود پیدا کنید.

بهتر است مسی را که جمع آوری می کنید در یک توده بزرگ جمع کنید تا زمانی که برای سفر بزرگ به مرکز ضایعات آماده شوید. اگر چندین سفر انجام دهید، در نهایت پول بیشتری را به عنوان بنزین پرداخت خواهید کرد. همچنین با رانندگی بیشتر، سموم بیشتری در هوا می‌ریزید.

جداسازی مس برای ضایعات

همه می دانند که قبل از رفتن به مرکز ضایعات باید مواد را جدا کنید. با این حال، شما باید انواع مختلف مس را نیز جدا کنید. ممکن است فکر کنید که تمام مسها یکسان هستند، اما اینطور نیست. در اینجا انواع مس برای جداسازی وجود دارد.

– مس شماره 1

این گران ترین مس است زیرا در بهترین شرایط است. هیچ عایق روی آن نیست و هیچ گونه اکسیداسیون یا روغن روی مواد ندارد. بسیاری از مردم تمام عایق ها را از مس خالص جدا می کنند. اگر نمی خواهید سیم ها را از قبل جدا کنید، سیم ها نیز باید به خودی خود در یک شمع دیگر جدا شوند.

– مس شماره 2

این دومین سطح پایین تر از مس شماره 1 است. ممکن است ایراداتی داشته باشد که باعث می شود تمیز کردن و ضایعات آن پیچیده تر شود. لوله های مسی با روغن یا باقیمانده روی آن نمونه هایی از مس شماره 2 هستند. این بدان معنی است که شما قیمت کمتری برای این مس خواهید داشت.

– شماره 3 (بام) مس

پشت بام ها در طول عمر خود دچار ضرب و شتم می شوند. حتی فرآیند نصب، مواد مسی سقف را در قیر و رنگ پوشش می‌دهد که ممکن است وقتی آماده خلاص شدن از شر آن هستید، همچنان وجود داشته باشد. این ناگفته نماند به همه کثیفی ها و کثیفی هایی که روی سقف نیز راه پیدا می کند.

– سیم کشی مسی

اگر نمی‌دانید چگونه عایق را از سیم‌کشی مسی جدا کنید (یا نمی‌خواهید) در این دسته نهایی و کم‌هزینه قرار می‌گیرد. بهتر است از برداشتن سیم کمتر از عرض صورتی خودداری کنید.

اگر نمی دانید چگونه مس خود را به درستی جدا کنید، افراد یک مرکز ضایعات ضایعات الکترونیکی می توانند به هر سوالی که دارید پاسخ دهند. هر چه بیشتر این کار را انجام دهید، بیشتر یاد خواهید گرفت. هرچه بیشتر یاد بگیرید، با فروش ضایعات خود پول بیشتری به دست خواهید آورد. هرچه ضایعات فلزی بهتر جدا شوند، برای مرکز ضایعات آسان تر خواهد بود. یعنی پول بیشتری به شما خواهند داد.

مس چگونه ضایعات می شود

ضایعات مس یک فرآیند بسیار دقیق است. بسته به مسی که ضایعات می شود، تغییراتی وجود دارد، اما معمولاً همان فرآیند را طی می کند.

ابتدا مس از طریق یک خط مونتاژ قرار می گیرد که مس را به قطعات بسیار کوچکی تجزیه می کند و مس خالص را از هر عایق یا هر چیز دیگری که با آن ترکیب می شود جدا می کند. همچنین مواقعی وجود دارد که مس با مواد دیگری مانند سرب یا قلع مخلوط می شود. فرآیندهای ضایعات مس ممکن است فرآیند پالایش را نادیده بگیرند و مواد را در کنار هم نگه دارند، در صورتی که جداسازی مواد هزینه بیشتری نسبت به نگهداری آنها با یکدیگر دارد. اگر سؤالی در مورد اینکه با ضایعات شما چه خواهد شد، دارید، از افراد در مرکز ضایعات ضایعات های الکترونیکی بپرسید.

پس از جدا شدن تمام عایق ها و سایر مواد از مس، مس طی یک فرآیند طاقت فرسا قرار می گیرد. از طریق غربالگری می گذرد که کیفیت را بررسی می کند. سپس آن را از طریق یک جداکننده چگالی قرار می دهند تا آنها را حتی بیشتر تقسیم کند. سپس از طریق بازرسی می گذرد. این مس در نهایت به مرحله نهایی فرآیند می رسد و در آنجا به میله های 5/16 تبدیل می شود. سپس از این میله‌ها برای تولید هر محصولی که مورد تقاضا است استفاده می‌شود. در فروشگاه در قفسه بازخواهد گشت و هیچ نشانه ای از ضایعات آن وجود ندارد، به جز برچسب روی بسته بندی.

الزامات بسیار سختگیرانه ای در طول فرآیند وجود دارد و تمام مسی که از فرآیند ضایعات خارج می شود تا حد امکان تمیز و خالص خواهد بود.

مس مورد استفاده در سیم کشی برای ضایعات مس سخت ترین است. این بزرگترین افت آن در مورد ضایعات است. ما در حال یافتن راه های بهتری برای دستیابی به هدف استفاده مجدد از مس در سیم کشی هستیم، اما این کمکی نمی کند که سیستم های الکتریکی در سراسر جهان در حال رشد هستند. CJD E-cycling و دیگران این را در اولویت قرار داده اند تا با نیازهای آینده هماهنگی داشته باشند.

دور انداختن مس

محل های دفن ضایعات ما هر روز پرتر می شود. ما باید فضایی برای نگهداری این ضایعات ها پیدا کنیم و سپس باید از منابع ارزشمندی برای مراقبت از آن استفاده کنیم. افزودن مس به این محل های دفن ضایعات اقدامی کاملا غیر ضروری است که اثرات منفی بر محیط زیست دارد. چرا موادی را که می توان بارها و بارها با مشکل بسیار کم استفاده کرد دور بریزید؟ این وظیفه همه افراد است که مس را از سطل ضایعات و داخل سطل ضایعات نگه دارند. اگر این کار را نکنیم، عرضه مس بسیار سریعتر از آنچه که باید از بین می رود. نه تنها قیمت ها تا زمانی که از بین برود بالا می رود، بلکه مجبور می شویم از مواد زیر هم سطح استفاده کنیم. مس را بیهوده دور نریزید. شرکت های ضایعات ضایعات های الکترونیکی خوشحال هستند که برای زحمات شما به شما پول می دهند.

هرچه بیشتر بدانید، بیشتر می توانید به محیط زیست و همچنین کیف پول خود کمک کنید. مس ماده بسیار مفیدی است و این وظیفه ماست که از حداکثر پتانسیل آن استفاده کنیم قبل از اینکه ذخایر تمام شود. بسیاری از مردم مس را دور می اندازند، اما دور انداختن آن فقط به محل های دفن ضایعات غول پیکری که از کنترل خارج می شوند، اضافه می کند. فقط با کمی تلاش می توان با آن به درستی برخورد کرد. مس را در خانه خود جمع کنید و به نزدیکترین مرکز ضایعات ببرید . فقط مطمئن شوید که از قبل چیزها را جدا کنید تا به افراد حاضر در مرکز ضایعات ضایعات الکترونیکی کمک کنید و حتی درآمد بیشتری کسب کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید