اخذ ویزای توریستی کانادا، ویزای والدین کانادا و ویزای مهاجرت استانی به کانادا: با کدام ویزا می‌توان اقامت دائم کانادا را اخذ کرد؟

ویزای توریستی که ویزای والدین هم نوعی از آن می‌باشد، جزو ویزاهای موقت کانادا بوده و حتی اجازه کار هم ندارید.ویزای مولتی کانادا اما در صورت موفقیت در برنامه استانی کانادا نه تنها اجازه کار دارید، بلکه از همان ابتدا می‌توانید برای اقامت دائم نیز درخواست دهید. در ادامه این مطلب درباره این ویزاها و تسهیلات آنها توضیحات کامل‌تر ارائه می‌دهیم.

اخذ ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا سندی است که به پاسپورت متقاضی ضمیمه می‌شود و نشان می‌دهد که از تمام شرایط لازم برای ورود به کانادا به عنوان یک گردشگر برخوردار است. ویزای توریستی از لحاظ مدت زمان اعتبار و دفعات ورود در سه نوع سینگل، مالتیپال و سوپر ویزا صادر می‌شود. برای انجام بیومتریک ویزای توریستی باید به یکی از کشورهای نزدیک که سفارت کانادا دارند، مراجعه کنید. آذربایجان، امارات، ترکیه و ارمنستان جزو کشورهایی هستند که ایرانیان برای انجام بیومتریک انتخاب می‌کنند.

آیا برای اخذ ویزای توریستی کانادا دعوتنامه لازم است؟

اگر یکی از بستگان یا آشنایان متقاضی شهروند یا مقیم دائم کانادا باشد، می‌تواند برای او دعوتنامه بفرستد. اما داشتن دعوتنامه برای متقاضیان الزامی نیست. همچنین، اگر دعوتنامه داشته باشید، اصلا به این معنا نیست که اخذ ویزای توریستی کانادا قطعی شده است بلکه فقط شانس شما برای دریافت آن افزایش پیدا می‌کند. چراکه آفیسر ویزا اطمینان حاصل می‌کند که متقاضی مشکلی از بابت هزینه سفر نخواهد داشت.

تمدید ویزای توریستی کانادا

چنانچه در حین اقامت در کانادا متوجه شدید باید مدت زمان بیشتری در این کشور سپری کنید، می‌توانید از داخل خاک کانادا برای تمدید ویزا اقدام کنید. اما مدت زمانی که آفیسر برای اعتبار بیشتر در نظر می‌گیرد ممکن است بیشتر یا کمتر از مدت زمان مورد انتظار شما باشد. وقتی تاریخ اعتبار تعیین شده به پایان رسید باید کشور کانادا را ترک کنید. چنانچه مهلت اقامت شما در زمان بررسی پرونده به پایان برسد، همچنان می‌توانید تا مشخص شدن نتیجه در این کشور بمانید که به این وضعیت در اصطلاح «وضعیت معین» گفته می‌شود.

توجه داشته باشید که کانادا یکی از پرمتقاضی‌ترین کشورها برای اخذ ویزای توریستی است و این باعث می‌شود پیگیری پرونده‌ها گاهی بیشتر از 4 ماه نیز طول بکشد و نیز حساسیت‌های خاصی برای صدور این ویزا وجود داشته باشد. اما کارشناسان تیم e-Visa که در حوزه مهاجرت به کانادا و اخذ انواع ویزا از جمله ویزای توریستی کانادا تخصص دارند، شما را راهنمایی می‌کنند تا امکان ریجکت شدن ویزا به حداقل برسد. ریجکتی ویزای توریستی موضوع بسیار مهمی است چراکه اپلای مجدد و پردازش دوباره پرونده زمان می‌برد و این می‌تواند تمام برنامه‌های شما را به هم بزند.

ویزای والدین کانادا برنامه‌ای برای حمایت هر چه بیشتر از مهاجرین

ویزای والدین کانادا یا سوپر ویزای کانادا نوعی ویزای توریستی است که این کشور به عنوان تسهیلاتی برای مهاجرین در نظر گرفته است تا والدین و پدر بزرگ و مادر بزرگ‌های این افراد بتوانند در کنار عزیزان خود زندگی کنند. این ویزا موقت است و به پدر بزرگ و مادر بزرگ یا والدین یک شهروند کانادایی اجازه می‌دهد برای پنج سال متوالی به عنوان بازدید کننده در این کشور زندگی کنند. مهم‌ترین تفاوت ویزای توریستی با ویزای والدین مدت زمان مجاز برای اقامت در کانادا می‌باشد. با ویزای توریستی عادی (سینگل یا مالتیپل) در هر ورود 6 ماه اجازه اقامت در کانادا دارید. اما همانطور که گفتیم، با ویزای والدین کانادا می‌توانید در هر ورود 5 سال در این کشور زندگی کنید. اعتبار این ویزا 10 سال است اما  از آنجائیکه اعتبار پاسپورت ایرانی 5 سال می‌باشد، اعتبار سوپر ویزای کانادا برای ایرانیان 5 سال است.

شرایط اخذ ویزای والدین کانادا چیست؟

اخذ ویزای توریستی کانادا، ویزای والدین کانادا و ویزای مهاجرت استانی به کانادا: با کدام ویزا می‌توان اقامت دائم کانادا را اخذ کرد؟

مهم‌ترین شرط اخذ ویزای ولدین کانادا این است که فرزند یا نوه شما باید شهروند کانادا یا حداقل مقیم دائم آن باشد. افرادی که اقامت موقت این کشور را دارند اجازه دعوت از والدین خود را ندارند. فرد مقیم دائم یا شهروند باید از تمکن مالی کافی برخوردار بوده و برای متقاضی سوپر ویزا یک دعوتنامه رسمی بفرستد. همچنین باید متقاضی را از داخل خاک کانادا حداقل به ارزش 100 هزار دلاربیمه خدمات درمانی کند. فرد متقاضی ویزای والدین نباید منع ورود به کانادا داشته باشد. همچنین، بر خلاف ویزای اسپانسرشیپ کانادا، در ویزای والدین متقاضی نمی‌تواند برای افراد همراه درخواست دهد.

منبع:اقتصاد۲۴

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید