بازاریابی عملکردی می‌تواند به برند شما کمک کند تا بیشترین بهره را از کمپین‌های تبلیغاتی و دیجیتال مارکتینگ خود ببرید بدون اینکه هزینه‌ای بیش از بازده شما داشته باشد. بازاریابی عملکرد می تواند به برندها کمک کند تا با کمک به کنترل بودجه خود و صرف هزینه برای نتایج، بیشترین بهره را از کمپین های بازاریابی دیجیتال خود ببرند. ما عمیق‌تر به بازاریابی عملکرد، تفاوت آن با بازاریابی دیجیتال سنتی، انواع مختلف بازاریابی عملکرد، و مزایایی که برای کسب‌وکارهای کوچک به ارمغان می‌آورد، خواهیم پرداخت.

تفاوت بین بازاریابی عملکردی و بازاریابی دیجیتال چیست؟

بازاریابی دیجیتال و بازاریابی عملکرد دست به دست هم می دهند. حتی ممکن است بگویید که بازاریابی عملکرد زیر مجموعه ای از بازاریابی دیجیتال است. با این حال، در بازاریابی دیجیتال سنتی، ممکن است همچنان برای کمپین هایی که نتیجه نمی دهند، هزینه پرداخت کنید. بازاریابی عملکرد تضمین می کند که شما فقط زمانی پرداخت می کنید که نتیجه از پیش تعیین شده شما به دست آید.

نقش بازاریابی عملکردی چیست؟

بازاریابی عملکرد برای هدایت رشد در یک برند طراحی شده است. روش‌های بازاریابی عملکردی می‌توانند به شرکت‌ها و شرکا کمک کنند تا سرمایه‌گذاری‌های خود را در کمپین‌های مختلف نشان دهند. همچنین به شما این امکان را می دهد که از شراکت ها و انجمن های مختلف با سایر شرکت ها، آژانس ها و کانال های بازاریابی استفاده کنید تا مطمئن شوید که از منابع خود به بهترین شکل ممکن استفاده می کنید.

این به شما امکان می دهد مقیاس و توزیع خود را در عین ایجاد و تقویت این روابط سودمند متقابل گسترش دهید. این به بازاریابی عملکردی اجازه می دهد تا نقش منحصر به فردی در سایر تلاش های بازاریابی دیجیتال شما داشته باشد و به شما کمک می کند با استفاده از کانال های بیشتر با طیف وسیع تری از منابع، با افراد بیشتری ارتباط برقرار کنید.

کانال های بازاریابی عملکردی چیست؟

بسته به اینکه با چه کسی شریک هستید و چه اهدافی دارید، کانال های مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها در بازاریابی عملکرد استفاده کنید. اگر آن را برای بازاریابی عملکرد بهینه کرده باشید، می‌تواند شامل گوگل برای تبلیغات و حتی وب‌سایت خودتان باشد. با این حال، مؤثرترین کانال‌ها مبتنی بر رسانه‌های اجتماعی هستند.

رسانه های اجتماعی

رایج ترین کانال برای بازاریابی عملکرد، رسانه های اجتماعی است. این سایت ها و پلتفرم ها ابزار قدرتمندی هستند که مخاطبان زیادی دارند. بسیاری اوقات آنها همچنین ابزارهای داخلی برای تبلیغات و ایجاد پست های حمایت شده دارند که به شما امکان می دهد موارد را قالب بندی کنید و به راحتی کمپین ایجاد کنید. همچنین می توانید معیارهایی را برای حمایت از تلاش های خود مستقیماً از پلتفرم دریافت کنید.

همچنین بخوانید: نویسندگی موثر برای رهبران کسب و کار

آیا سئو بخشی از بازاریابی عملکردی است؟

در حالی که سئو تا حدی در هر کمپین بازاریابی نقش دارد، زمانی که شما در حال ساخت کمپین های بازاریابی عملکردی هستید، اهمیت چندانی ندارد. این به این دلیل است که بازاریابی عملکرد بسیار روی نتایج متمرکز است و سئو به تدریج تدریجی تر و ماهیت کمی دارد. دید کافی برای به دست آوردن نتایج ارگانیک بیشتر از طریق SEO وجود ندارد تا با بازاریابی عملکرد مرتبط باشد. در عوض، ذهنیت‌ها و کمپین‌های مبتنی بر عملکرد بر نتایج پولی و تبلیغات تمرکز دارند.

انواع بازاریابی عملکردی چیست؟

بازاریابی عملکرد انواع و کانال‌های مختلفی دارد که از طریق آن‌ها می‌توان به آن دست یافت، که برخی از آنها برای برند شما مفیدتر از دیگران است. در اینجا برخی از رایج ترین روش هایی که می توانید بازاریابی عملکرد را در عمل پیدا کنید، آورده شده است.

تبلیغات نمایشی: تبلیغات نمایشی که به عنوان تبلیغات بنری نیز شناخته می‌شوند، تبلیغاتی هستند که بازدیدکنندگان در وب‌سایت‌هایی که بازدید می‌کنند در بالا، کنار یا پایین صفحات وب مشاهده می‌کنند. معمولاً تبلیغات نمایشی به شدت بر روی یک تصویر یا ویدیو با برخی از متن‌ها و برچسب‌های پشتیبانی تمرکز می‌کنند تا پیام را به خانه هدایت کنند.

با این حال، روی این تبلیغات به اندازه سایر انواع تبلیغات کلیک نمی شود. این بدان معناست که استفاده از بازاریابی عملکرد در تبلیغات بنری شما راهی عالی برای جلوگیری از پرداخت بیش از حد بدون نتیجه است. می‌توانید سایت‌های خاصی را هدف قرار دهید که فکر می‌کنید مخاطبان شما بیشتر از همه بازدید می‌کنند و تنها زمانی پرداخت کنید که فردی اقدام مورد نظر را در آگهی انجام دهد، مانند کلیک کردن یا تبدیل در صفحه فرود .

تبلیغات بومی: تبلیغات بومی اغلب به عنوان یک رویکرد مخالف برای نمایش تبلیغات در نظر گرفته می شود. در حالی که یک تبلیغ نمایشی به وضوح یک تبلیغ است و از محتوای معمولی در صفحه متمایز است، یک تبلیغ بومی سعی می کند با محیط ترکیب شود و تقریباً به نظر می رسد که اصلاً یک تبلیغ نیست.

تبلیغات بومی همچنین می‌تواند با در نظر گرفتن یک نتیجه از پیش تعیین‌شده ایجاد شود، به طوری که می‌توانید از بازاریابی عملکردی استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که فقط زمانی برای تبلیغات بومی خود هزینه پرداخت می‌کنید که آنها به شما نتیجه بدهند.

بازاریابی محتوا: از بازاریابی عملکردی نیز می توان در بازاریابی محتوا، به ویژه در محتوای حمایت شده استفاده کرد. شما با یک شرکت وابسته مانند اینفلوئنسر یا سایت محتوای دیگر شریک خواهید شد و آنها یک پست، مقاله یا تبلیغ اختصاصی برای برند شما خواهند داشت.

همچنین بخوانید: چرا داشتن CRM ضروری است؟

رسانه های اجتماعی: تبلیغات در رسانه های اجتماعی به شما کمک می کند تا با قرار دادن تبلیغات در فید افرادی که دنبال کننده شما نیستند، برند خود را به رسمیت بشناسید و دید خود را افزایش دهید. با از پیش تعیین جمعیتی که می‌خواهید در بین مخاطبان خود هدف قرار دهید ، تبلیغات شما دارای گروه‌های خاصی است که برای آنها نمایش داده می‌شوند. این تبلیغات اغلب در مدلی ساخته می شوند که شما فقط پس از کلیک بر روی تبلیغ پرداخت می کنید.

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM): بازاریابی موتورهای جستجو ، که اغلب به اختصار SEM نامیده می شود، تبلیغات زمانی ظاهر می شوند که کاربر یک عبارت یا عبارت خاص را در موتور جستجو تایپ کند. این نوع تبلیغات قبل از پیوندهای غیر تبلیغاتی در بالای صفحه نتایج موتور جستجو ظاهر می شوند. این تبلیغات معمولاً به عنوان یک مدل تبلیغاتی پرداخت به ازای کلیک یا PPC تنظیم می‌شوند که دقیقاً با بازاریابی عملکرد مطابقت دارد.

مزایای بازاریابی عملکردی چیست؟

بازاریابی عملکردی مزایای باورنکردنی برای برندها و مشاغل کوچکی دارد که می خواهند کنترل بودجه تبلیغات و بازاریابی خود را به دست بگیرند. بیایید نگاهی به چند مورد از مزایای عمده بازاریابی عملکردی بیندازیم که می تواند تأثیر مثبتی بر ابتکارات برند شما داشته باشد.

۱.بودجه پسند

بزرگترین مزیت بازاریابی عملکرد، تنظیم شفاف و مناسب بودجه است. به جای پرداخت یک نرخ ثابت بدون هیچ تضمینی برای موفقیت، در عوض زمانی که نتایج مورد نظر خود را دریافت می کنید، پرداخت می کنید. این به برندها در هر اندازه کمک می کند تا کنترل بودجه خود را در دست بگیرند و از پرداخت بیش از حد برای کمپین ها و تبلیغاتی که نتیجه نمی دهند اجتناب کنند. این نه تنها به مقرون به صرفه‌تر شدن کارها کمک می‌کند، بلکه به برنامه‌های دیجیتالی کمک می‌کند تا از مدیریت و رهبری سازمان حمایت کنند.

۲. ردیابی آسان عملکرد

بازاریابی عملکرد به شما کمک می کند تا به راحتی عملکرد تبلیغات خود را پیگیری کنید. از آنجایی که شما فقط برای یک نتیجه خاص مانند یک کلیک یا سرنخ پرداخت می کنید، دقیقاً می دانید که از هر کمپین چه تعداد از هر کدام را دریافت می کنید.

۳. شما می توانید اهداف خود را تعیین کنید

بازاریابی عملکرد همچنین به شما امکان می دهد اهداف خود را برای موفقیت انتخاب کنید. شما باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید روی ایجاد سرنخ های جدید، کلیک روی تبلیغات یا حتی بستن فروش بیشتر تمرکز کنید. این به شما کمک می کند تا هر مرحله از کمپین خود را برنامه ریزی کنید و یک استراتژی متناسب با اهدافی که می خواهید ببینید ایجاد کنید.

۴. به شما امکان می دهد تا فرمت های تبلیغات را تعیین کنید

مانند سایر مزایا، بازاریابی عملکرد همه چیز در مورد بازپس گیری کنترل بودجه، تبلیغات و در نهایت استراتژی های بازاریابی دیجیتال شما است. این بدان معناست که می‌توانید قالب‌بندی دقیق و کانال‌های تبلیغاتی را که می‌خواهید استفاده کنید، تعیین کنید. می‌توانید کانال‌هایی را که چیزی را که به دنبالش هستید برگردانند یا از مدل بازاریابی عملکردی پیروی نمی‌کنند، کنار بگذارید.

چگونه از بازاریابی عملکردی استفاده می کنید؟

اکنون که فهمیدید بازاریابی عملکرد چیست و چرا سرمایه گذاری برای برند شما مهم است، بیایید نگاهی عمیق تر به روش هایی بیندازیم که می توانید از بازاریابی عملکردی برای استفاده حداکثری از تلاش های خود و اعمال آن در استراتژی های بازاریابی دیجیتال خود استفاده کنید.

۱.روی یک صفحه فرود خوب تمرکز کنید

اگر می‌خواهید هدفتان روی تبدیل‌ها متمرکز باشد یا می‌خواهید کلیک‌ها به سرنخ‌های قابل استفاده برای برندتان تبدیل شوند، باید یک صفحه فرود عالی داشته باشید . صفحه فرود صفحه ای است که یک آگهی با جزئیات بیشتر در مورد پیشنهاد شما و فرصتی برای دریافت آن به آن منتهی می شود. صفحات فرود اغلب دارای فرم هایی هستند که برای تبدیل شدن به مرحله بعدی باید پر شوند. آنها باید آموزنده و قانع کننده باشند.

۲. نام کسب و کار خود را در کانال های مناسب تبلیغ کنید

انتخاب کانال های مناسب در بازاریابی عملکرد مهم است. در حالی که نمی خواهید بدون نتیجه پرداخت کنید، اما برای موفقیت به این نتایج نیز نیاز دارید. کانال هایی را بیابید که مخاطبان شما بیشترین زمان را در آنها صرف می کنند و در گذشته موفقیت هایی را در آنها دیده اید.

۳. تست های A/B را انجام دهید

تست‌های A/B به برند شما کمک می‌کنند تا مشخص کند کدام قالب‌ها یا پیام‌رسانی با مخاطبان شما بیشتر طنین انداز می‌شود. آزمایش کلید موفقیت در بازاریابی عملکرد است ، زیرا شما نیاز دارید که تبلیغاتتان برای مخاطبانتان جذاب باشد.

جمع بندی

بازاریابی عملکردی به برندها کمک می کند تا از هزینه های بیش از حد در کمپین های بازاریابی دیجیتال خود اجتناب کنند و اطمینان حاصل شود که آنها فقط باید برای نتایجی که دریافت می کنند هزینه پرداخت کنند. این به برندها کمک می کند تا کنترل بودجه خود را مجدداً در دست بگیرند و در ابتکارات بازاریابی دیجیتال خود به موفقیت دست یابند.

انتهای مطلب/ منبع

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید