در مکالمات روزمره، تعریف شرکت بازاریابی و آژانس بازاریابی چندان اهمیتی ندارد. اما امروزه، بیشتر مردم وقتی به دنبال کمک از یک تجارت هستند، تنها به گفتگو تکیه نمی کنند. در عوض، آنها از موتورهای جستجو استفاده می کنند.

مردم تحقیقات آنلاین را به سرعت انجام می دهند، در واقع، ۹۲٪ از جستجوگران یک تجارت را در صفحه اول نتایج جستجو انتخاب می کنند. با چنین تصمیم گیری سریع، بسیار مهم است که بدانید کدام عبارات جستجو به احتمال زیاد به موفقیت شما در کسب و کار کمک می کند. به همین دلیل، ضروری است بدانید که آیا باید «شرکت بازاریابی» یا «آژانس بازاریابی» را جستجو کنید. در حالی که آنها شبیه به نظر می رسند، معمولا خدمات بسیار متفاوتی را ارائه می دهند.

در اینجا، ما قصد داریم تفاوت بین شرکت‌های بازاریابی و آژانس‌های بازاریابی را بررسی کنیم، تا اطمینان حاصل کنیم که می‌توانید بهترین کسب‌وکار را برای نیازهای خود پیدا کنید.

شرکت های بازاریابی

اصطلاح “موسسه حقوقی” را در نظر بگیرید. من مایلم شرط ببندم که شما این اصطلاح را با گروهی از متخصصان با طیف تخصصی خدمات مرتبط کنید که همگی برای یک شرکت یا سازمان کار می کنند. یک شرکت بازاریابی از نظر ماهیت به طرز باورنکردنی شبیه است.شرکت

یک آژانس بازاریابی طیف گسترده ای از خدمات را ارائه می دهد تا به شما کمک کند یک استراتژی بازاریابی یکپارچه را برای تمام اهداف برند خود پیاده سازی کنید.

به عنوان مثال، ممکن است یک آژانس بازاریابی را استخدام کنید تا استراتژی بازاریابی فعلی خود را ارزیابی کند و به شما کمک کند صدای برند قوی تری ایجاد کنید یا با مخاطبان بیشتری ارتباط برقرار کنید. آنها ممکن است از ترکیبی از سئو، رسانه های اجتماعی، تبلیغات و روابط عمومی برای اطمینان از برآورده شدن اهداف تجاری شما استفاده کنند.

همچنین بخوانید: اهمیت استراتژی های پیشبرد بازاریابی

برخلاف یک شرکت، یک آژانس بازاریابی از گروهی از «نمایندگان» یا افرادی تشکیل شده است که تحت یک برند فعالیت می کنند، اما معمولاً به طور مستقل عمل می کنند. شباهت‌های آژانس املاک و مستغلات را در نظر بگیرید، هر دلال املاک تحت نام برند کار می‌کند، اما مشتریان، اهداف و خدماتی مستقل از آژانس دارد.

هنگامی که به دنبال کمک از یک آژانس بازاریابی هستید، ممکن است بخواهید عبارت جستجوی خود را بیشتر متمرکز کنید. به عنوان مثال، می توانید “آژانس بازاریابی دیجیتال در نزدیکی من” را جستجو کنید. یک آژانس بازاریابی دیجیتال استعدادهای داخلی آماده کمک به شما در بازاریابی مرتبط با استراتژی های دیجیتال، از جمله SEO، طراحی وب سایت، بازاریابی رسانه های اجتماعی و تبلیغات نمایشی را دارد.

از طرف دیگر، می‌توانید صفحه نمایه تیم آژانس را بررسی کنید تا متوجه شوید که آیا نمایندگان منفرد روی بازاریابی دیجیتال تمرکز دارند یا تخصص دارند.

انتهای مطلب/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید