بازاریابی ورودی طبیعی، پایدار است و ROI قابل‌اندازه‌گیری (بازده سرمایه‌گذاری) تولید می‌کند. به‌عنوان یک استارتاپ با سرمایه‌گذاران یا یک کسب‌وکار کوچک با سرمایه محدود، بازاریابی درون‌گرا منطقی است. بااین‌حال، حرف از ایجاد یک استراتژی قابل‌اجرا که نتایج موردنیاز شرکت شمارا ایجاد کند، آسان‌تر از انجام آن است.

جایی که کسب‌وکارهای کوچک با بازاریابی درون‌گرا اشتباه می‌کنند

کسب‌وکارهای کوچک معمولاً از رویکرد نیمه به داخل و نیمه بیرون به بازاریابی می‌پردازند. آن‌ها می‌دانند که نیاز به حضور آنلاین قوی دارند، اما ممکن است زمان یا منابع لازم برای ایجاد یک برنامه بازاریابی درون‌گرا را نداشته باشند. بااین‌حال، شما رقبایی دارید و نباید پا پس بکشید که درنتیجه ممکن است برایتان هزینه‌هایی داشته باشد. چه مشاوری استخدام کنید، چه آژانس بازاریابی خارجی را انتخاب کنید که در سال جاری DIY را انجام دهید، دیگر نمی‌توانید استراتژی بازاریابی آنلاین خود را پشت گوش بیندازید.

ایجاد یک برنامه بازاریابی ورودی که قانع‌کننده است

در هر کسب‌وکاری، یک استراتژی بازاریابی باید بهترین بازده ممکن را با کمترین سرمایه ممکن ایجاد کند. برای کسب‌وکارهای کوچک، این اغلب به معنای آنچه می‌توانید با آنچه دارید انجام دهید، است. قبل از شروع به‌روزرسانی سایت یا تعامل در رسانه‌های اجتماعی، باید با یک نقشه راه برای اجرا و سنجش آماده کنید. یک استراتژی کوچک به شما کمک می‌کند از زمان و سرمایه‌گذاری خود نهایت استفاده را ببرید.

این دستورالعمل‌های گام‌به‌گام را از طرف کسب‌وکار دماوند برای ایجاد یک برنامه بازاریابی ورودی در نظر بگیرید:

ارزیابی بازار خود را ایجاد کنید

برای ارائه صحیح یک استراتژی، باید نشان دهید مخاطبتان را درک می‌کنید. شخصیت‌های بازاریابی و خطوط کلی مشتریان ایدئال خود را توسعه دهید و به دنبال روندها در نحوه رفتار آنلاین آن افراد باشید.

همچنین بخوانید: انواع استراتژی کسب و کار

در مورد ملاحظات اندازه‌گیری فکر کنید

بازگشت سرمایه مالی برای موفقیت کسب‌وکار بسیار مهم است، اما بسیاری از استراتژی‌های بازاریابی درون‌گرا برای شکوفا شدن نیاز به زمان‌دارند. مجموعه شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) خود را ایجاد کنید که به برند ارزش می‌افزایند و معیارهای ROI مالی را تکمیل می‌کنند. شاخص‌های کلیدی عملکرد شما ممکن است شامل افزایش دید آنلاین، اعتماد مصرف‌کننده یا تکرار تجارت با کسب‌وکارتان باشد.

مسیرهای KPI را شناسایی کنید

هنگامی‌که اهداف استراتژیک را شناسایی کردید، می‌توانید شروع به شناسایی مسیرهای مصرف‌کننده بالقوه کنید. به‌عنوان‌مثال، رتبه‌بندی موتورهای جستجو و تعامل در رسانه‌های اجتماعی، دید آنلاین را بهبود می‌بخشد. بااین‌حال، هر مصرف‌کننده سفر خود را با جستجو کردن یا شرکت در رسانه‌های اجتماعی آغاز نمی‌کند. سعی کنید تمام‌مسیرهای ممکن موجود را که یک مصرف‌کننده می‌تواند برای رسیدن به شرکت شما استفاده کند، فهرست کنید.

بهینه‌سازی کنید و به مسیرهای خود اضافه کنید

ابتدا روی تقویت مسیرهای آنلاین موجود خود تمرکز کنید و سپس چند تاکتیک جدید اضافه کنید. کسب‌وکارهای کوچک اغلب با سئوی محلی، وبلاگ نویسی، تعاملات رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی ایمیلی موفقیت دارند. اگر در حال حاضر یک وبلاگ دارید، روی نوشتن در مورد موضوعاتی تمرکز کنید که به‌طور ماهرانه با اهداف و KPI شما مرتبط است. به‌عنوان‌مثال، می‌توانید یک داستان مشتری را برجسته کنید و به سایت بررسی پیوند دهید تا معیارهای اعتماد مصرف‌کننده را بهبود ببخشید.

نتایج را اندازه‌گیری کنید

از Google Analytics برای اجرای چند گزارش ساده در مورد دارایی‌های موبایل و وب‌سایت استفاده کنید. برای دویدن و نگاه کردن به گزارش‌ها وقت بگذارید تا دقیقاً بدانید کجا ایستاده‌اید. به‌عنوان‌مثال، اگر اکثر مصرف‌کنندگان به‌راحتی به صفحه خدمات تعمیر شما دسترسی پیدا می‌کنند، اما هیچ‌کس به محصولات آنلاین شما نگاه نمی‌کند، ممکن است لازم باشد علت را از نزدیک بررسی کنید و فعالیت‌های آنلاین خود را تغییر دهید.

همچنین بخوانید: تدوین استراتژی بازاریابی مد دیجیتال

درحالی‌که گفتن برخی از این کارها آسان‌تر از انجام آن است، هنگامی‌که تصویر واضحی از اهداف شرکت خوددارید، می‌توانید مراحل بهینه‌سازی و اندازه‌گیری را بارها و بارها تکرار کنید تا زمانی که به اهداف خود برسید.

برای شرکت‌هایی که تجربه آنلاین کمی دارند، سرمایه‌گذاری کوچک در حسابرسی آنلاین یا مشاور استراتژی می‌تواند کمک‌کننده باشد. بااین‌حال، یک هشدار – شما شرکت خود را بهتر از هر کس دیگری می‌شناسید. اگر به‌شدت احساس می‌کنید که مشتریان شما بدون نگاه دوم از یک کتاب الکترونیکی عبور می‌کنند، اجازه ندهید یک بازاریاب خارجی شمارا در غیر این صورت متقاعد کند. برای یادگیری، کمی در مورد موفقیت و سنجش آنلاین وقت بگذارید تا بتوانید تصمیمات آگاهانه بگیرید.

انتهای مطلب/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید