اصلاح سیاست‌های منابع انسانی دست‌کم گرفته می‌شود. در حدود یک سال گذشته، همه‌گیری، زندگی سیاه‌پوستان مهم است، پرونده دادگاه عالی ایالات‌متحده در مورد تبعیض علیه کارمندان ترا جنسیتی، بیکاری بی‌سابقه و موارد دیگر وجود داشته است. آنچه در همه این تغییرات خلاصه می‌شود، یک دستور ضروری برای شما است که سیاست‌های منابع انسانی فعلی خود را مرور کنید و در صورت نیاز تغییراتی ایجاد کنید. امروز در کسب‌وکار دماوند مواردی را از حوزه‌های گسترده‌ای که باید در نظر گرفته شود بررسی می‌کنیم.

سلامت و امنیت

“ایمنی گران نیست، قیمتی ندارد.” – نویسنده ناشناس

داشتن سیاست‌هایی برای تضمین سلامت و ایمنی کارکنان شما نه‌تنها ازنظر اخلاقی درست است. همچنین یک روش تجاری خوب است که در درازمدت باعث صرفه‌جویی در هزینه شرکت می‌شود. از مطالبات و دعاوی غرامت کارگران و همچنین غیبت کارگران جلوگیری می‌کند؛ و روحیه کارکنان را تقویت می‌کند.

سیاست‌های امروزی باید مسائل مربوط به کووید-۱۹ را نیز در نظر بگیرند.

تنوع و تبعیض

“تنوع: هنر تفکر مستقل با یکدیگر.” – مالکوم فوربز

تنوع فقط یک کلمه پرسروصدا نیست. این‌یک سیاست تجاری است که نتیجه می‌دهد. طبق مقاله‌ای از Entrepreneur، تنوع به جذب استعدادهای بیشتر کمک می‌کند، تجربیات مختلف منجر به نوآوری بیشتر می‌شود، افکار متنوع رضایت مشتری را افزایش می‌دهد و یک تیم متنوع با مشتریان و سرمایه‌گذاران طنین‌انداز می‌شود. تنوع معمولاً تصادفی اتفاق نمی‌افتد. شما باید برای آن تلاش کنید البته در نظر بگیرید که سهمیه‌بندی ممکن است راه‌حل نباشد (مثلاً اجباری کردن درصد معینی از کارکنان زن)، حفظ ذهن باز در استخدام و ارتقاء می‌تواند تنوع ایجاد کند.

همچنین بخوانید: خود مدیریتی

حتماً سیاست‌های منابع انسانی فعلی خود را مرور کنید تا متوجه شوید که هیچ بقایایی از اقدامات تبعیض‌آمیز وجود ندارد.

غرامت و مزایا

“برای برنده شدن در بازار، ابتدا باید در محل کار برنده شوید.” – داگ کانن، مدیرعامل قدیمی کمپبلز سوپ

درست قبل از شروع کووید-۱۹، نرخ بیکاری در پایین‌ترین حد تاریخی بود و بسیاری از شرکت‌ها از توانایی یافتن و حفظ کارمندان خوب شکایت داشتند. آنها اغلب از غرامت و مزایا برای جذب و نگه‌داشتن کارگران در لیست حقوق استفاده می‌کردند. اکنون، برخی از شرکت‌ها متوجه شده‌اند که می‌توانند کارهای موردنیاز را با تعداد کارمندان کمتر انجام دهند. استفاده از هوش مصنوعی معادله پرسنل را پیچیده کرده است (هوش مصنوعی ممکن است هزینه اولیه بیشتری داشته باشد اما می‌تواند کارفرمایان را در درازمدت نجات دهد). در اصلاح بسته‌های غرامت و مزایا، موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • مرخصی استعلاجی و مرخصی خانوادگی و استعلاجی. پس از انقضای پوشش اجباری فدرال توسط مشاغل کوچک، در نظر بگیرید که مرخصی با حقوق را برای کارمندان در نظر بگیرید یا افزایش دهید.
  • انعطاف‌پذیری در انتخاب سود. برنامه‌های کافه‌تریا ممکن است راه‌حل خوبی برای رفع هزینه‌های شرکت باشد درحالی‌که به کارمندان گزینه‌هایی را که ممکن است بخواهند یا نیاز داشته باشند ارائه می‌دهند.

ترتیبات کاری

سفارشات ماندن در خانه در بیشتر مکان‌ها لغو شده است. اکنون این به شرکت‌ها بستگی دارد که تصمیم بگیرند که آیا به کار از راه دور ادامه دهند، نیاز به بازگشت به دفتر دارند یا به کارمندان حق انتخاب بدهند. سیاستی که برای شرکت خود در نظر می‌گیرید به موقعیت شما بستگی دارد. بااین‌حال، احتمالاً ایده خوبی است که در سیاست خود انعطاف‌پذیری ایجاد کنید. ممکن است در آینده شرایطی وجود داشته باشد که کارگران را ملزم به ماندن در خانه کند و سیاست‌های شرکتی که این امر را در نظر می‌گیرد در درازمدت به‌خوبی عمل خواهند کرد.

همچنین بخوانید: درس خاموش تعلیم پذیری برای مدیران

فکر نهایی

درحالی‌که این زمان‌ها بی‌سابقه هستند، معمولاً اتفاقاتی رخ می‌دهد که بازنگری در سیاست‌های منابع انسانی را ایجاب می‌کند. برنامه‌ریزی یک بررسی سالانه را به یک تمرین تبدیل کنید تا از زمان خود عقب نمانید. در نظر بگیرید که خط ‌مشی‌های خود را توسط وکلا، حسابداران و سایر متخصصان بازبینی کنید تا مطمئن شوید که حداقل با قانون مطابقت دارید و به روشی مقرون‌به‌صرفه عمل می‌کنید.

انتهای مطلب/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید