اگر صاحب یک کسب‌وکار هستید، به‌احتمال‌زیاد در نظر گرفته‌اید که پایگاه مشتریان خود را گسترش دهید تا مشتریان بین‌المللی را نیز شامل شود. اینترنت دنیا را بسیار کوچک‌تر کرده است و فرصت‌هایی را برای کمپین‌های بازاریابی جهانی بازکرده است. هنگام تلاش برای جذب مشتریان بین‌المللی با استراتژی بازاریابی خود، ملاحظات زیادی وجود دارد، اما اگر به‌درستی انجام شود، می‌تواند خوشحال‌کننده باشد. کسب‌وکار دماوند در این مقاله به بررسی نکات کلیدی در مورد چگونگی جذب مشتریان جدید از خارج از کشور با خلاقیت و نوآوری می‌پردازد.

در بازاریابی دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای رساندن پیام بازاریابی به مشتریان بالقوه بین‌المللی، از طریق کانال‌های دیجیتال است. این شامل بهینه‌سازی موتورهای جستجو، تبلیغات رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی ایمیلی است.

بازاریابی آنلاین در کره در سال‌های اخیر با رشد کاربران اینترنت بسیار محبوب شده است. بسیاری از شرکت‌ها راه‌هایی برای دستیابی به مشتریان مناسب با کمترین هزینه ممکن پیدا می‌کنند. اگر شما یک فرد تجاری هستید که در کره جنوبی زندگی می‌کنید، بسیار خوش‌شانس هستید که از تبلیغات Naver استفاده می‌کنید. آنها به‌طور خاص برای کره‌ای هستند زیرا هیچ گزینه انگلیسی در این سایت وجود ندارد. مهم‌ترین مزایای استفاده از تبلیغات Naver این است که دیده شدن شرکت یا محصول شمارا افزایش می‌دهد، مخاطبان بیشتری را جذب می‌کند، در معرض دید مشتریان بالقوه قرار می‌گیرد و راهی مقرون‌به‌صرفه برای تبلیغ کسب‌وکار شما است.

تاریخ‌های تحویل واضح ارائه دهید

هنگامی‌که شما یک محصول یا خدمات را به‌صورت آنلاین می‌فروشید، بسیار مهم است که به مشتریان خود تاریخ تحویل واضح و دقیق ارائه دهید. این به آنها آرامش خاطری را می‌دهد که باید تصمیم بگیرند که آیا می‌خواهند از شما خرید کنند یا نه. داشتن چنین اطلاعاتی در دسترس آنها نیز مفید است زیرا تأخیرهای غیرضروری وجود ندارد که باعث از دست دادن علاقه آنها شود.

همچنین بخوانید: استفاده کامل از پتانسیل شبکه اجتماعی در کسب‌وکار

وب‌سایت خود را برای مناطق مختلف تطبیق دهید

یکی از بهترین راه‌ها برای جذب مشتریان بین‌المللی، تطبیق وب‌سایت خود برای مناطق مختلف است. از طریق بومی‌سازی و ترجمه، پیدا کردن و درک محتوای شما برای مشتریان بالقوه از کشورهای دیگر آسان‌تر است. همچنین نشان می‌دهد که شما برای انجام تجارت در منطقه آنها جدی هستید و اقدامات لازم را انجام می‌دهید تا خرید را تا حد امکان برای آنها آسان کنید.

تعهدات قانونی خود را بشناسید

به‌عنوان یک صاحب کسب‌وکار، دانستن تعهدات قانونی‌تان ضروری است. به‌عنوان‌مثال، آیا قانوناً ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد در کشور خود هستید؟ اگر یکی از مشتریان شما در خارج از کشور باشد چطور؟ اگرچه ممکن است این موارد در نگاه اول بی‌اهمیت به نظر برسند، اما اگر به‌درستی به آنها پرداخته نشود، می‌توانند عواقب سنگینی برای شرکت شما داشته باشند. آخرین چیزی که می‌خواهید این است که زمان و پول خود را صرف تلاش‌های بازاریابی کنید تا به دلیل مسائل حقوقی که به‌راحتی می‌توانستید از آن اجتناب کنید، بی‌ثمر باشند.

روی خدمات مشتری تمرکز کنید

این بدان معناست که در دسترس مشتریان خود باشید، به سؤالات به‌موقع پاسخ دهید و برای برآورده کردن نیازهای آنها بیشتر و فراتر بروید. تمرکز بر خدمات مشتری، تجارت با شمارا برای مشتریان بالقوه آسان‌تر می‌کند و کل فرآیند را لذت‌بخش‌تر می‌کند.

ارائه فاکتورها به زبان محلی

هنگامی‌که با شخصی از کشور دیگری تجارت می‌کنید، بسیار مهم است که فاکتورهایی را به زبان محلی برای آنها ارسال کنید که درک و پردازش اطلاعات را برای آنها آسان‌تر می‌کند. این نه‌تنها نشان می‌دهد که شما در حال تلاش هستید، بلکه تعهد شمارا به انجام تجارت با آنها نیز نشان می‌دهد.

همچنین بخوانید: طرح کسب و کار چیست؟

با مشاغل مکمل شریک شوید

این کار را می‌توان بهروش‌های مختلفی انجام داد، مانند ابتکارات بازاریابی مشترک، تبلیغات متقابل و حتی سرمایه‌گذاری مشترک. با همکاری با شرکت‌های همفکر، نه‌تنها می‌توانید به مخاطبان بزرگ‌تری دست پیدا کنید، بلکه می‌توانید از پایگاه مشتریان فعلی آنها نیز بهره ببرید. این می‌تواند راهی عالی برای راه‌اندازی کسب‌وکار شما و جذب مشتریان جدید با حداقل تلاش شما باشد.

به مشتریان جدید تخفیف و تبلیغات ارائه دهید

دادن تخفیف به مشتریان نشان می‌دهد که آنها باارزش هستند و درعین‌حال خریدهای آینده را تشویق می‌کند. این‌یک موقعیت برد-برد برای هر دو طرف است و منجر به روابط طولانی‌مدت با مشتری می‌شود که برای هر دو طرف سودمند است.

چگونه با استراتژی بازاریابی خود مشتریان بین‌المللی را جذب کنید؟

جذب مشتریان بین‌المللی

اگر این کار را از طریق رسانه‌های اجتماعی و وبلاگ نویسی انجام دهید مفید خواهد بود. با آگاه کردن افراد از تخصص شما و بازخورد مثبتی که از مشتریان قبلی دریافت کرده‌اید، به آنها می‌گویید که می‌توانند برای ارائه ارزش در برابر پول و همچنین محصولات یا خدمات باکیفیت بالا به شما اعتماد کنند. این‌یک راه عالی جذب مشتریان جدید بدون صرف زمان زیادی برای تلاش‌های بازاریابی است.

انتهای مطلب/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید