راهنمای خرید آهن آلات ساختمانی

برای افرادی که در حوزه ساخت‌وساز فعالیت می‌کنند، در نظر گرفتن قیمت پروفیل می‌تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد زیرا این محصولات فولادی نقش زیادی در تعیین هزینه‌های نهایی پروژه بر عهده دارند.

انواع مختلفی از پروفیل‌های فولادی مانند نبشی و ناودانی برای ساخت یک سازه مورد استفاده قرار می‌گیرد که هر کدام از آن‌ها کاربرد و قیمت خاصی دارند و افراد باید در زمان خرید تمامی نکات را مد نظر قرار دهند.

منظور از پروفیل ساختمانی چیست؟

پروفیل به مجموعه‌ای از مقاطع فولادی گفته می‌شود که به‌طور معمول طول زیاد و سطح مقطع ثابتی دارند و می‌توان از آنها در بخش‌های مختلفی از یک سازه استفاده کرد. تقسیم‌بندی متنوعی برای این محصول در نظر گرفته می‌شود که هر کدام از آن‌ها کاربرد خاص خود را دارند و این مسئله می‌تواند به‌عنوان یک معیار اساسی، در تعیین قیمت پروفیل تاثیرگذار باشد.

نکاتی که باید قبل از خرید پروفیل ساختمانی مد نظر قرار داد

چندین گام مهم وجود دارد که افراد باید در زمان بررسی قیمت پروفیل و خرید انواع مختلف این محصول جهت تکمیل یک پروژه در نظر بگیرید که باعث می‌شود تا بهترین انتخاب را داشته باشند. در ادامه تمامی مراحل را شرح می‌دهیم.

انواع پروفیل‌های ساختمانی را بشناسید

به‌طور کلی برای تکمیل یک سازه از انواع مختلفی پروفیل استفاده می‌شود که برای دسته‌بندی آن‌ها معیارهایی همچون شکل ظاهری و کاربرد را در نظر می‌گیرند. بر همین اساس نبشی و ناودانی به‌عنوان 2 نمونه از پروفیل‌های پرکاربرد در صنعت ساخت‌وساز شناخته می‌شوند و در دسته مقاطعی قرار می‌گیرند که از نظر شکل ظاهری باز هستند. از نظر نوع کاربرد به‌طور معمول ناودانی برای ساخت درب و پنجره استفاده می‌شود و از سوی دیگر نبشی به‌عنوان یکی از پروفیل‌های مهم و اصلی جهت استحکام‌بخشی ساختمان به‌کار می‌رود.

مشخصات فنی پروفیل را بررسی کنید

یکی دیگر از نکاتی که باید در زمان خرید انواع پروفیل مد نظر قرار دهید مربوط به مشخصات فنی است که شامل وزن، جنس، ابعاد، ضخامت و کیفیت می‌شود و به شرح زیر هستند:

  • وزن: با در نظر گرفتن این مسئله که معمولا از ورق‌های فولادی با وزن‌های متفاوتی برای تولید انواع پروفیل مانند نبشی و ناودانی استفاده می‌کنند باید انتظار داشت که این محصولات از وزن متفاوتی برخوردار باشند.
  • ابعاد: برای هر نوع از پروفیل‌های ساختمانی ابعاد استانداردی در نظر گرفته می‌شود که در صورت نیاز خریدار می‌توان سایز را مطابق با سفارش تغییر داد که بدون شک روی قیمت پروفیل تاثیر دارد.
  • جنس: برای ساخت مقاطع فولادی از آلیاژهایی همچون آلومینیوم، آهن، گالوانیزه و استیل استفاده می‌کنند که متناسب با نوع کاربرد و ویژگی‌هایی که مد نظر دارید باید یکی از آنها را انتخاب کنید.
  • ضخامت: از دیگر مشخصات فنی پروفیل باید به ضخامت آن اشاره کرد که براساس نوع ورق مورد استفاده می‌تواند بالاتر از 2 میلی‌متر یا کم‌تر از این مقدار باشد.
  • کیفیت: هر اندازه مواد اولیه مورد استفاده برای ساخت انواع پروفیل ساختمانی بهتر و مرغوب‌تر باشد می‌توان انتظار داشت که محصول نهایی نیز درجه کیفی بالاتری داشته باشد.

بررسی قیمت پروفیل ساختمانی و عوامل موثر بر این معیار

انواع پروفیل‌های ساختمانی مانند نبشی و ناودانی جزء محصولاتی هستند که امکان دارد قیمت آنها به‌صورت روزانه دچار نوسان شود و این مسئله برای تعیین بودجه بسیار حائز اهمیت خواهد بود. از همین رو قبل از خرید باید به قیمت پروفیل به‌عنوان یکی از نکات بسیار مهم توجه داشته باشید و تمامی عواملی که می‌تواند روی نوسان آن تاثیر بگذارد را مورد بررسی قرار دهید، برخی از این عوامل شامل موارد زیر است.

  • تغییرات قیمت مواد اولیه

آلیاژهای فولادی مورد استفاده برای ساخت پروفیل‌های ساختمانی به‌طور معمول بر اساس قیمت‌های جهانی ارزش‌گذاری می‌شوند که در صورت ایجاد نوسان، می‌توانند قیمت انواع پروفیل را هم دچار تغییر کند. از سوی دیگر به‌کاربردن مواد مصرفی مرغوب‌تر نیز می‌تواند روی هزینه نهایی تاثیرگذار باشد، به‌طور مثال، استفاده از روق‌هایی با کیفیت ابعادی بالا برای ساخت ناودانی باعث می‌شود تا قیمت ناودانی بالاتر برود.

  • میزان عرضه و تقاضا برای خرید پروفیل

در مواقعی از سال که میزان ساخت‌وساز افزایش پیدا می‌کند به‌طور معمول قیمت پروفیل نیز بر اثر بالارفتن تفاضا از سوی مصرف‌کنندگان، بیشتر می‌شود و عکس این موضوع نیز صادق است.

  • نرخ ارز و تاثیر روی قیمت پروفیل

نوسانات در بازار ارز همیشه به‌عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر تعیین قیمت نهایی مقاطع فولادی در نظر گرفته می‌شود که باید پیش از خرید انواع پروفیل ساختمانی به این معیار نیز توجه کنید.

  • برند تولیدکننده پروفیل ساختمانی

در سطح کشور ما کارخانه‌های زیادی در زمینه ساخت مقاطع فولادی ساختمانی مانند نبشی و ناودانی فعالیت دارند که هر کدام از آنها مدل‌هایی با جنس، وزن و کارایی متفاوتی را به بازار عرضه می‌کنند. بر همین اساس می‌توان این‌طور گفت که معمولا قیمت نبشی و ناودانی به‌عنوان 2 نوع پروفیل پرکاربرد در ساختمان که توسط برندهای معروف تولید می‌شوند، در مقایسه با دیگر مدل‌های موجود در بازار بیشتر است.

نکات مهم حین خرید پروفیل ساختمانی

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در حین خرید انواع پروفیل‌های ساختمانی به آن توجه کرد مربوط به پیش فاکتوری بوده که در اختیار شما قرار می‌گیرد و حاوی اطلاعاتی مانند قیمت و مشخصات فنی پروفیل است. انتخاب روش خرید که شامل مراجعه به کارخانه، بنگاه‌های فروش آهن‌آلات و شرکت‌های بازرگانی آنلاین است نیز یکی دیگر از نکات مهم برای این مرحله است، درضمن به هزینه‌های انتقال محصول تا محل پروژه نیز توجه کنید.

راهنمای خرید آهن آلات ساختمانی

نکاتی که باید بعد از خرید پروفیل ساختمانی در نظر گرفت

بعد از اینکه قیمت پروفیل را پرداخت می‌کنید و مراحل خرید به پایان می‌رسد باید چندین نکته مهم دیگر را نیز مورد بررسی قرار دهید که مهم‌ترین موارد عبارت‌اند از:

مشخصات ظاهری پروفیل: از عدم ترک‌خوردگی و زنگ‌زدگی پروفیل‌هایی که خریداری کرده‌اید اطمینان حاصل کنید.

بررسی وزن: باید این را در نظر بگیرید که معمولا قیمت انواع پروفیل را مطابق با وزن تعیین می‌کنند و باید صحت اطلاعات فاکتور با مشخصات واقعی محصول را مورد بررسی قرار دهید. در زمان شروع یک پروژه ساختمانی بررسی قیمت پروفیل به‌عنوان مصالح پرمصرف، برای فعالان این حوزه اهمیت زیادی دارد که هنگام خرید علاوه‌بر قیمت باید چندین نکته دیگر را نیز در نظر گرفت.

انتهای رپرتاژ آگهی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید